Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Iredentistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Iredentistiniai kliedesiai - tai įvairiarūšis iredentizmas, perėjęs į sunkesnę formą, atitinkančią jau ne šiaip kažkokios principinius teoretizavimus, o klinikinius kliedesius, kurių metu pacientas pasakoja apie tai, kaip reikia atsiimdinėti iš kitų valstybių kokias nors žemes ir vardant to yra linkęs imtis kokių nors neadekvačių veiksmų, nes yra pilnai įsitikinęs to reikalo teisingumu, neišvengiamumu ir tuo, kad reikia tą daryti jau dabar.

Pacientai, pasižymintys iredentistiniais kliedesiais, yra linkę į atvirus konfliktus, kartais netgi ir panaudojant fizinį smurtą, dėl to, kad kokios nors dabar nustatytos vienų ar kitų valstybių teritorijos būtų perduotos kitoms.

Lietuvoje tipiškiausi iredentistinių kliedesių atvejai paprastai susiję su rusofašizmu, kur kai kurie vietiniai rusofašistai pradeda rėkauti ir kliedėti, kaip Rusija aukščiau visko, ateis ir parodys čia viską, ir atsiims žemes, o tada lietuviams teks iš čia bėgti. Taigi, iš tokių kliedesių pobūdžio matosi, kad iredentizmas labai siejasi ne tik šiaip su fašizmu ir šovinizmu, bet ir gali tapti pagrindu masiniam žmonių naikinimui.

Toksai neadekvatus požiūris, kai atitinka klinikinių kliedesių kriterijus, laikytinas pavojingu simptomu. Tokie asmenys turėtų būti izoliuojami ir priverstinai gydomi.