Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Armėnija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Armėnija - kalnų valstybė Kaukaze, kažkur prie Gruzijos ir Azerbaidžano, todėl su šitomis dviem neretai painiojama.

Anuomet sovietmečiu buvo laikoma turtinga ir taip toliau, bet gi dabar - tiesiog Rusijos satelitė, negalinti padaryti nieko, nes jei ką padarys - praras Kalnų Karabachą. Gi tas Kalnų Karabachas, begriūnant SSRS, buvo užsigrobtas iš Azerbaidžano, nes gyveno tame Karabache daugiausiai armėnai. Vienok kai karas prasidėjo, Rusija davė armėnams belenkiek ginklų, tai jie daug didesnius azerų pajėgumus sėkmingai išdaužė.

Dabar gi Armėnija yra bene skurdžiausia iš visų posovietinių šalių, netgi kokius 10 kartų gal skurdesnė už kokią nors Moldaviją ir netgi už Padniestrę. Viskas dėl to, kad viską atima karas ir kažkokios rusiškos karinės bazės, o gamtinių resursų nėra, užtat yra begalės korupcionierių.

Armėnija yra katalikiška, bet turi savo raides, kurios kažkokios neaiškios, į raides nepanašios. Panašiai, kaip gruziniškos, bet visai kitokios, ir joks normalus žmogus tų raidžių perskaityti negali.

O dar Armėnija nuo senų laikų kažkaip labai pamėgo šachmatus, tai čia nacionalinis armėnų sportas pasidarė. Tai nors armėnai turėjo tik nepilną pusę pasaulio šachmatų čempiono, nes Garis Kasparovas yra pusiau armėnas, pusiau žydas, bet gimęs Azerbaidžane, tai visvien šachmatus jie labai mėgsta. Dargi tiek mėgsta, kad po SSRS suirimo šachmatai buvo įtraukti į privalomą mokyklų programą. Tai nors pasaulio čempionų visvien negavo, bet šachmatų meistrų turi daug.