Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Pradžia-Rinktinis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vaizdas:JTLV_hidropneumatine_vaziuokle.jpg|thumb|right|240px|Viena iš įspūdingiausių JTLV savybių - neįtikėtinai gera hidropneumatinė pakaba.]]
[[Vaizdas:F12-aukstaitis_dumai.jpg|thumb|right|240px|Buvęs Lietuvos laivas, oficialiai [[fregata]], o realiai [[korvetė]] - F12 Aukštaitis rūksta dūmais.]]
Šiuo metu geriausias, moderniausias, bet kartu ir vienas iš brangiausių lengvųjų šarvuočių - tai [[JTLV]]. Šių šarvuočių [[Lietuva]] jau prisipirko kaip reikiant, o kartu ir dar prisipirkinėja. Viso numatyta apie [[500]] tokių šarvuočių turėti jau per porą artimiausių metų. Taigi, JTLV tampa lengvaisiais [[šarvuotis|šarvuočiais]], kai kiti šarvuočiai, [[Boxer]], užima sunkiųjų šarvuočių nišą.
Vakarų šalyse [[Griša]] klasės laivai kurį laiką buvo laikomi vienais iš sėkmingiausių savo klasės laivų pasaulyje. Tai taip ir gavosi, kad [[Lietuva|Lietuvai]] paskelbus nepriklausomybę ir kuriant savo karines pajėgas, [[Vakarai|Vakarų]] kariniai patarėjai patarė įsigyti šituos laivus, nes esantys labiausiai ginkluoti iš visko, kas plaukioja [[Žemė|Žemės]] planetos jūromis. Taip Lietuva ir gavo dvi atseit [[fregatos|fregatas]] - Aukštaitį ir Žemaitį.


JTLV turi integruotus šarvus, didelės galios variklį, bokštelį su stambiakalibriu [[kulkosvaidis|kulkosvaidžiu]] ir daug kitų gerumų. JTLV pasižymi ir fantastinio lygio važiuoklę, kurios dėka gali ir per kalniukus lėkt šuoliais, ir autostrada čiuožt, ir taip toliau - net geri civiliniai džipai taip nesugeba, o čia - šarvuota mašina taip lekioja.
Gal tai ir buvo kažkiek tiesa, kad tie laivai buvo smarkiai ginkluoti, bet gero iš tų laivų buvo nebent tiek, kad jie buvo pigūs. Gi tuo tarpu kitais atžvilgiais - nei galėjo kur nors toli nuplaukti, nei kažką išvis galėjo. Netgi po didelių modernizacijų Griša klasės laivai buvo ne kažin kas. Ypatingai didelį įspūdį Vakarų ekspertams vėliau padarė tai, kad šie laivai, turėdami visą krūvą skirtingų [[radarai|radarų]], juos turėjo paskirus ir visiškai negebančius keistis jokia informacija. Dėl to teoriškai ginkluoti, praktiškai šie laivai būdavo gan bejėgiai prieš bet ką, o jau ypatingai nieko negebantys prieš oro taikinius. Ir tai nepaisant to, kad priešlėktuvinės ginkluotės juose buvo bene daugiau, nei visos kitos kartu paėmus.


Kartu JTVL netgi ir standartinėje versijoje turi dar krūvą kitų gerumų - pvz., gana didelės galios elektros generatorių, kurio dėka gali maitinti elektra, pvz., kad ir kokį nors radarą. Arba, pvz., automatinę apšaudymų nustatymo sistemą, kuri leidžia aptikti, iš kur šaudo priešai ir atitinkamai juos sunaikinti. Duag tenai visko šitose mašinose.
Visgi nuostabiausia Griša klasės laivų savybė buvo dūmai: jie rūkdavo taip smarkiai, kad per pirmas tarptautines pratybas [[NATO]] pajėgos pasiuntė Lietuviams į pagalbą savo laivus, kad šie gaisrą padėtų gesinti, nes dūmų buvo tiek daug, kad galvojo, jog šakės. Pasirodo, nenormalus dūmijimas buvo neatskiriama šių laivų savybė, dėl kurios netgi laivo dažymo schema buvo speciali - su juodu laivo galu, kad nesimatytų, jog aprūkęs.


JTVL yra skirti naujos kartos manevriniam karui, kur mobilios pajėgos galėtų efektyviai veikti didelėse teritorijose, prasiskverbdamos į priešo gilumą. Mašinomis juda nedidelės karių grupelės, kurios kartu gabenasi ir sau reikalingas šaudmenų, maisto ir kitas atsargas. Tokių mašinų dėka realus pėstininkų efektyvumas padidėja maždaug dvigubai, netgi lyginant su gerai ginkluotu ir apmokytu priešu.
'''[[Griša|Daugiau apie Griša klasės laivus]]'''
 
'''[[JTLV|Daugiau apie JTLV]]'''


<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>
<noinclude>[[category:Pirmo puslapio skaidymo šablonai|{{PAGENAME}}]]</noinclude>

13:36, 27 lapkričio 2022 versija

Buvęs Lietuvos laivas, oficialiai fregata, o realiai korvetė - F12 Aukštaitis rūksta dūmais.

Vakarų šalyse Griša klasės laivai kurį laiką buvo laikomi vienais iš sėkmingiausių savo klasės laivų pasaulyje. Tai taip ir gavosi, kad Lietuvai paskelbus nepriklausomybę ir kuriant savo karines pajėgas, Vakarų kariniai patarėjai patarė įsigyti šituos laivus, nes esantys labiausiai ginkluoti iš visko, kas plaukioja Žemės planetos jūromis. Taip Lietuva ir gavo dvi atseit fregatas - Aukštaitį ir Žemaitį.

Gal tai ir buvo kažkiek tiesa, kad tie laivai buvo smarkiai ginkluoti, bet gero iš tų laivų buvo nebent tiek, kad jie buvo pigūs. Gi tuo tarpu kitais atžvilgiais - nei galėjo kur nors toli nuplaukti, nei kažką išvis galėjo. Netgi po didelių modernizacijų Griša klasės laivai buvo ne kažin kas. Ypatingai didelį įspūdį Vakarų ekspertams vėliau padarė tai, kad šie laivai, turėdami visą krūvą skirtingų radarų, juos turėjo paskirus ir visiškai negebančius keistis jokia informacija. Dėl to teoriškai ginkluoti, praktiškai šie laivai būdavo gan bejėgiai prieš bet ką, o jau ypatingai nieko negebantys prieš oro taikinius. Ir tai nepaisant to, kad priešlėktuvinės ginkluotės juose buvo bene daugiau, nei visos kitos kartu paėmus.

Visgi nuostabiausia Griša klasės laivų savybė buvo dūmai: jie rūkdavo taip smarkiai, kad per pirmas tarptautines pratybas NATO pajėgos pasiuntė Lietuviams į pagalbą savo laivus, kad šie gaisrą padėtų gesinti, nes dūmų buvo tiek daug, kad galvojo, jog šakės. Pasirodo, nenormalus dūmijimas buvo neatskiriama šių laivų savybė, dėl kurios netgi laivo dažymo schema buvo speciali - su juodu laivo galu, kad nesimatytų, jog aprūkęs.

Daugiau apie Griša klasės laivus