Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Half-Life: Alyx
Gamintojas: Valve
|
Leidėjas: Valve
|
Platforma: {{{Platforma}}}
|
Išleidimo data: 2019
|
Žanras: VR šaudyklė, rebusai kažkokie
|
Kalba: Anglų
|
Žaidėjai: Vienas žaidėjas
|
Tinklalapis: Steam
|
Half-Life: Alyx, arba pusė gyvenimo su Aliksa – virtualios realybės žaidimukas ir naujausia žaidimų serijos Half-Life dalis, tik pasakojanti ne apie visų mylimą Giedrių Laisvutį, o Aliksa, vieną rezistencijos narių. Mat, tai yra prikvelas, vykstantis prieš antrai daliai prasidedant. Aliksa, kartu su jos tėvu Ylaju ir draugeliu Raselu bando išsiaiškint, ką tie prakeikti kombainai daro karantino zonoje, tačiau pačioje pradžioje tėtuką su dukrele areštuoja. Aliksa greitai išsivaduoja su Rasioko pagalba ir dabar bando išgelbėt Ylajų.
Daugelis nesitikėjo naujo Halflaifo, nes paskutinė dalis buvo išleista labai seniai, 2007-tais metais ir visi Half-Life 3 memai visus smarkiai užpiso. Kai buvo išleistas geimo treileris, visi buvo smarkiai sužadinti, nors ir turėjo smarkių abėjonių, jug šitas gabalas ne šiaip koks paprastas kompiuterinis žaidimas, bet modernus ir prašmatnus virtualios realybės videogeimas. O tokio brangaus dalyko, kaip visi tie jūsų šalmai, toli gražu ne visi sau gali įsigyt. Net yra modai, kurie leidžia nevirtualiai tautai žaisti be šalmo. Nežiūrint į tai, tie, kas turėjo galimybę sužaist, buvo labai geros nuomonės apie naują Halflaifą, nes turėjo ir gerą siužetą, personažus, humorą ir interaktyvų pasaulį.
Kaip žaidžias
Tradiciškai, kaip ir visi kiti Halflaifai, yra pirmo asmens šaudyklė su visokiais galvosūkiais. Žaidimas sukurtas labai prašmatniame Source 2 variklyje, todėl, kaip ir antroj daly, žaidėjas gali imt į rankas visokius daiktus ir mėtit kur nori. O kartu su gravitacinėmis pirštinėmis galima iš tolo pritraukti objektus sau, panašiai, kaip antros dalies gravitacinė patranka, tik šaudyt tuos objektus atgal neleidžia. Ir maža to, kad neleidžia, tai ir fiziniais objektais niekaip negalima sužaloti priešus, todėl, metant net visą statinę į kokį hedkrabą, jam nieko iš to nebus. Su visais priešais galima susidoroti tik šaunamaisiais ginklais – Raselo pistoletu, paprastu ir graižtviniu šautuvais.
Personažai
Aliksa Vens
Aliksa, akyvaizdžiai iš žaidimo pavadinimo, esą protagonistė. Šitam žaidime jai 19, nors iš modelio atrodo, lyg jai būtų kokie 60. Drąsi, kaip kurmis, pasiruošusi dėl savo tėtuko varyt per karantino zoną, per šimtą zombių ir kombainų. Nepavojaus metu, kartais gali komentuoti arba klausinėti Rasioko visokių dalykų, pavyzdžiui kas yra sumuštinis. Žaidimo eigoje artinasi prie skrajojančios saugyklos, kuriame slepiasi kažkoks slaptas kombainų ginklas, tik poto Ylajus jai paaiškina, kad tai tikriausiai yra kalėjimas ir kad jame įmanomai patsai Giedrius Laisvutis sėdi, katras iš Juodosios Mezos pabėgęs buvo. Tačiau pasirodo, kad ten G-menas stovi, o jį Aliksa išvaduoja. Tasai jai padeda išgelbėti jos tėtuką iš ateities, tačiau po to ją „įdarbina“ ir palikęs ją tuštumoje išeina.
Raselas
Rasiokas yra Aliksos kompanjonas, katras ją pastoviai stebi iš savo kompiuterių. Sako, kad atsisiuntė visą pasaulio internetą po to, kai kombainai užvaldė planetą. Tas senukas labai mėgsta dėgtinės ir sumuštinių – mūsų žmogus. Raselas kartais šneka su Aliksa apie visokius susijusius ir nesusijusius su misija dalykus, tačiau kartai gali pasakyt visišką nesąmonę ne į temą. Jis visada susijaudinęs dėl Aliksos gyvybės, jug toji tokia jauna ir viena varo gelbėt savo tetuką, pakol aplink ja vien lavonai ir ateiviai. Aliksa savo kelyje tiek daug patyrė šūdo, kad tasai net pripažįsta, kad ja didžiuojasi.
Ylajus Vensas
Ylajus, tas protingas vienakojis suskis. Didžiąją dalį žaidimo nesirodo, nes yra sulaikytas kombainų, tačiau, po išvadavimo, karts nuo karto prisideda prie pokalbio ir spekuliuoja, kas gi toje saugykloje yra.
G-menas
Praeituose žaidimuose Žmogus Gė dažniausiai vos pastebimai figuruodavo fone, kur arba stebėdavo žaidėją, arba bendraudavo su kitais veikėjais. Šitoje dalyje jis kažkaip įtartinai, visiškai nesirodė. O tai todėl, kad tame skraidančiame kalėjime tunojo sau ramiai ir laukė, kol jį kas nors išvaduos; mat jis skaitosi kombainų priešas. Kaip visada, tojo motivacija yra absoliuti mistika ir niekas vis dar nesupranta, ko jam reikia.