Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Busicom
Busicom - buvo kadaise senovėje tokia firma Japonijoje, kuri gamino pigius kalkuliatorius, nors tais laikais jokie kalkuliatoriai nebuvo pigūs. Tiesiog šitie buvo pigūs, nes Japonija tais laikais buvo kaip Kinija, kuri viską klonuoja, o Busicom klonavo 1965 metų modelio Olivetti Programma 101 kalkuliatorių, kurį ir gamino.
Tai gal viskas tuo ir būtų pasibaigę, jei ne tai, kad gudrūs ir išradingi japonai nutarė tą Olivetti kalkuliatorių patobulinti. Tai pirmas patobulinimas buvo, kad jie kiek išskaidė architektūrą ir ėmė daryti viską per kelias pagrindines plokštes, kur vienoje buvo procesorius, kitoje RAM, trečioje ROM, ketvirtoje procesoriaus registrai, o dar kitos - kažkokia dar periferija. Gavosi taip, kad pasidarė paprasčiau ir testuoti, ir gaminti, nes galima buvo kaitalioti tas dalis lengviau.
Gal dėl mažos kainos, o gal ir dėl visai neblogos kokybės Busicom biznis ėjosi gerai, pardavimai augo ir didėjo, taip kad ir firma turėjo pinigų. O tada Busicom inžinieriai sugalvojo, kad dalį tranzistorių galima sukišti į mikroschemas, tai 1969 metais ėmė ieškoti, kas jiems tų mikroschemų pagamintų. Ir čia pasipainiojo Intel, kurie iki tol beveik nieko negamino, išskyrus pigias RAM mikrsochemas, kurios ir buvo jų biznio esmė. O čia jiems ėmė ir pasiūlė pagaminti jau gatavas schemas, tik mikroschemose.
Intel padirbėjo ir gavosi 4004 mikroprocesorius, kurio esmė buvo ta pati Olivetti/Busicom architektūra, tik jau mikroschemose. O paskui paaiškėjo, kad galima tą procesorių pardavinėti ir kitur, ir kad galima ir geresnį kokį nors mikroprocesorių gaminti, ir taip toliau, ir galų gale gavosi, kad Intel išaugo į didžiulę kompaniją, o Busicom galų gale tik tuo ir liko žinomi, kad nuo jų viskas prasidėjo.