Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


C kalbų šeima

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

C kalbų šeima - tokia programavimo kalbų grupė, kuriai priklauso kelios savo sintakse labai panašios programavimo kalbos, daugiau ar mažiau primenančios klasikinę C kalbą.

Visos tokios kalbos naudoja riestinius skliaustus kodo segmentams išskirti (pvz., funkcijoms, if sekoms ir panašiai), kabliataškius sakiniams atskirti, turi iš PDP mašinų kilusius operatorius "++" ir "--". Priskyrimą čia daro paprastas lygybės ženklas, palyginimą žymi du lygybės ženklai, o nelygybę - šauktukas su lygybės ženklu.

Taip pat čia programuojant skiriasi didžiosios raidės nuo mažųjų raidžių, t.y., Kintamasis, kintamasis ir KINTAMASIS bus trys skirtingi kintamieji. Tuo šios kalbos ryškiai atsiskiria nuo įvairių Pascal grupės kalbų, kuriose nėra skirtumo, kaip ką užrašysi, nes didžiosios ir mažosios raidės tenai neskiriamos.

Savo kilme C tipo programavimo kalbos yra susijusios su Algol kalbų grupe, nes struktūriškai visos yra gana panašios. Tačiau istoriškai sąsajos kiek painesnės - C tipo kalbos kilo iš B kalbos, kuri, savo ruožtu, iš senoviškesnės ir archaiškesnės BCPL, kuri, savo ruožtu buvo kažkoksai nedadirbtas, nerišlus ir baisus daiktas, panašus į bandymą pagerinti Fortran, jį papildant Algol elementais, tačiau taip, kad gautųsi blogiausios iš šių kalbų savybių. Tik vėliau, kai tą BCPL perdirbinėjo Ken Thompson, Brian Kernighan ir Dennis Ritchie, ir gavosi supaprastinta ir į BCPL savo išvaizda nepanaši (nors iš to pat interpretatoriaus perdaryta) B kalba, o jau iš jos - C kalba.


C tipo programavimo kalbos

C kalbų šeimai priklauso šios kalbos:

  1. C kalba – visos po jos esančios kalbos yra tik patobulinti josios variantai
  2. C Plus Plus
  3. C Sharp
  4. Objective C

Taip pat artimos šioms, neretai joms ir priskiriamos, yra dar kelios kalbos, kurios pavadinime C raidės neturi, nors savo sintakse aiškiai kilusios iš tos pat šakos:

  1. Java
  2. JavaScript