Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pavlovo simptomas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Versija spausdinimui nebėra palaikoma ir gali turėti atkūrimo klaidų. Prašome atnaujinti savo interneto naršyklės žymes ir naudoti numatytąją interneto naršyklės spausdinimo funkciją.

Ivano Pavlovo simptomas - būdingas katalepsijai, dažnai būna prie katatonijos ir gana padeda, kai reikia susišnekėti su pacientais, sergančiais katatonine schizofrenija. Simptomo esmė - kad pacientas, nereaguojantis į normalius ar stiprius dirgiklius, kažkodėl ima reaguoti į labai silpnus, o nunykus dirgikliams, pacientas suaktyvėja.

Išskiriami du skirtingi Pavlovo simptomo variantai: pirmasis - kad pacientas kartais ima atsakinėti į klausimus, kurie jam ne balsu pasakomi, o tyliai sušnabždami į ausį. Antrasis - kad nakties metu, kai viskas nutla ir šviesos užgesinamos, pacientai atsikelia iš lovos ir ima vaikščioti.

Visi Pavlovo simptomo variantai yra susiję su negatyvizmu, kai pacientas vietoje normalių reakcijų įgauna atvirkščias, priešingas, nes negatyvizmas blokuoja elgesį.


Šnabždėjimo simptomas

Tipinis šnabždėjimo simptomo atvejis - kai katalepsijos apimtas pacientas, arba netgi pacientas su pilnaverčiu oneiroidu ir kai kada netgi su amencija, visiškai nereaguoja į triukšmą, rėkimą ar dar ką nors, bet kuo gražiausiai reaguoja į tylų šnabždesį, išgirsdamas klausimus ir netgi pasakydamas rišlius atsakymus.

Dar vienas, antrinis Pavlovo požymis - kad pacientai linkę atsakinėti į neigiamus klausimus, nors į normalius klausimus neatsako. Pvz., jei paklausi paciento, ar jis šiandien valgė - jis nieko nesako, bet jei paklausi, ar nevalgė šiandien - jis gali imti ir atsakyti, ypač jei neiginys neatitinka tikrovės, o klausimas pateiktas kaip teiginys. Tai irgi to paties negatyvizmo apraiška.

Ganėtinai įdomiai kartais būna, kai atveža kokį nors pacientą, kuris apimtas visiško stuporo, į nieką nereaguojantis ir nekalbantis jau kokią savaitę, o pašnabždi - ir ima atsakinėt. Tai pamatę, giminaičiai paskui pasakoja apie mistines psichiatrų galias paskui. Kai kuriais atvejais, ilgiau pasišnabždėjus su pacientu, galima jį netgi ir išvesti iš katalepsijos, nors reikia pasakyti, kad tai labai nedažnas dalykas.


Naktinio vaikščiojimo simptomas

Naktinio vaikščiojimo simptomas atsiranda irgi dėl panašių priežasčių, kaip ir šnabždėjimo simptomas, o ir pastebėtas jis buvo to paties Pavlovo: visą dieną stupore pragulėjęs pacientas vakare aktyvizuojasi, ypač kai nurimsta triukšmas, viskas nutyla, kiti ligoniai užmiega ir palatoje užgesinama šviesa.

Toksai naktinio išėjimo iš stuporo simptomas rodo, kad pacientas užsiblokuoja stupore nuo išorinių dirgiklių, kurie jį veikia atvirkščiai nei normalius žmones: vietoje to, kad ką nors veiktų, pacientas dieną nustoja ką nors veikti ir užsiblokuoja. Kai naktį dingsta dirgikliai, pacientas ima ką nors veikti.

Labai būdinga, kad naktinio vaikščiojimo simptomas labai būdingas ne tik katatonijai, bet ir šiaip depresijai: nakties metu pacientai būna kad atsikelia, nusiprausia, pavalgo, kartais netgi ir kokią knygą ar laikraštį paskaito.

Tai, kad Pavlovo simptomas pasitaiko ir prie depresijos - akivaizdžiai įrodo, kad depresija, įskaitant ir tą, kuri kyla prie bipolinio sutrikimo, yra ne kas kita, kaip švelnesnė, haliucinacijų neturinti šizofrenijos forma.