Lindows

23:26, 31 gegužės 2023 versija, sukurta MHz (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Lindows''' - tokia buvo kompanija, kuri gamino kažkokį neaiškų Debian tipo Linux, kurį pateikinėjo visiems, kaip kokį tai Windows konkurentą, nuo ko ir patsai Lindows pavadinimas. Pačioje pradžioje, kai tik Lindows atsirado, nuo kitų Linux šita sistema skyrėsi tuo, kad joje buvo išsyk suinstaliuota Wine, kuri leido daugelį Windows programų naudoti ant Linux taip pat, lyg tai būtų tiesiog Windows. Deja, anais laikais Wine buvo pilna bu...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)

Lindows - tokia buvo kompanija, kuri gamino kažkokį neaiškų Debian tipo Linux, kurį pateikinėjo visiems, kaip kokį tai Windows konkurentą, nuo ko ir patsai Lindows pavadinimas.

Pačioje pradžioje, kai tik Lindows atsirado, nuo kitų Linux šita sistema skyrėsi tuo, kad joje buvo išsyk suinstaliuota Wine, kuri leido daugelį Windows programų naudoti ant Linux taip pat, lyg tai būtų tiesiog Windows. Deja, anais laikais Wine buvo pilna bugų, tad veikė tragiškai prastai. Taigi, Lindows kūrėjai per porą metų pasuko smarkiai kita kryptimi - ne tiek kad rūpintųsi Windows programų veikimu, kiek šiaip bandydami padaryti Linux tiek patogią, kiek ir Windows.

Vėliau firma savo pavadinimą keistu būdu pardavė Microsoft, persivadino į Linspire, o dar paskui parsidavė tokiai Xandros firmai, kuri dabar gamina mokamą Linspire ir nemokamą Freespire operacines sistemas. Pirmoji tiesiog turi visokį mokamą softą, o antroji - tai tiesiog pirmosios nemokamas ir atpigintas variantas.


Lindows ir Microsoft

Tai su šita Lindows kompanija buvo tokia keista istorija, kad 2002 metais juos į teismus įvairiose šalyse padavė Microsoft, aiškindami, kad čia šitie Lindows išties pamėgdžioja jų prekinį ženklą ir neteisėtai, bet tyčia naudoja iškraipytą "Windows" pavadinimą. Teismai ėjo smarkiai, visi galvojo, kad Lindows neatlaikys, bet visiškai netikėtai JAV teismas priėmė sprendimą, pagal kurį Windows reiškia tiesiog grafinį interfeisą - langus, ir generine prasme šitas terminas naudotas ir paties Microsoft, ir šiaip langai, kaip žodis apie kompiuterio interfeisą, naudotas gerokai iki atsirandant Windows sistemai, ir todėl Microsoft negali reikalauti, kad kažkas to žodžio nevartotų.

Taigi, preliminarus teismo sprendimas gavosi toksai, kad žodis "windows" savo esme yra ne prekinis ženklas, o bendrinis, t.y., generinis pavadinimas. O tai reiškia, kad teismui priėmus nuosprendį, Microsoft turi labai didelius šansus išvis prarasti tą prekinį ženklą suvisam. Tai reiškė, kad jei teismo sprendimas išvis bus priimtas - Microsoft bus didelės šakės. Taigi, Microsoft teisininkai tada patys labai skubiai ir primygtinai pasiūlė Lindows kompanijai 20 milijonų dolerių, jei jie tiesiog tą prekinį ženklą parduos, kad teismo procesą būtų galima nutraukti tuo pagrindu, kad tiesiog išnyko pretenzijų turinys. O ta Lindows kompanija ėmė ir sutiko. Tiesa, paskui daugelis sakė, kad labai veltui sutiko, nes Microsoft būtų galėjusi sumokėti ir 50 kartų didesnę sumą.

Šiaip ar taip, Lindows prekinis ženklas 2004 metais buvo parduotas Microsoft kompanijai. Taip Lindows kompanija persivadino į Linspire, o Microsoft džiaugėsi, kad gerai pavyko - sumokėjo tik 20 milijonų firmai, kuriai prieš tai reiškė pretenzijas.

Gali būti, kad kai Microsoft jau pasuko į Linux rinką ir išleido savo Azure Linux, tai vėl pasirodys ir Lindows. Nes kodėl gi ne?