Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


CW: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''CW''' - tai taip vadinama anglų kalba "Continuous Wave", kas reiškia, kad signalas išties netgi nėra moduliuotas, o tiesiog jis arba yra, arba jo nėra. Tai tokia primityvi moduliacija buvo pati pirmoji iš visų, naudota dar ankstyviausiose radijo stotyse. Kartais tokia moduliacija dar vadinama telegrafine moduliacija, nes pradžioje taip signalai būdavo perduodami telegrafu. Dar kartais CW moduliacija vadinama būna Morzė|M...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''CW''' - tai taip vadinama [[anglų kalba]] "Continuous Wave", kas reiškia, kad signalas išties netgi nėra moduliuotas, o tiesiog jis arba yra, arba jo nėra. Tai tokia primityvi moduliacija buvo pati pirmoji iš visų, naudota dar ankstyviausiose [[radijo stotys|radijo stotyse]].
'''CW''' - tai taip vadinama [[anglų kalba]] "Continuous Wave", kas reiškia, kad signalas išties netgi nėra moduliuotas, o tiesiog jis arba yra, arba jo nėra. Tai tokia primityvi [[moduliacija]] buvo pati pirmoji iš visų, naudota dar ankstyviausiose [[radijo stotys|radijo stotyse]].


Kartais tokia moduliacija dar vadinama telegrafine moduliacija, nes pradžioje taip signalai būdavo perduodami [[telegrafas|telegrafu]]. Dar kartais CW moduliacija vadinama būna [[Morzė|Morze]], nes paprastai [[raidės|raidžių]] kodavimui naudojamas būna [[Morzės kodas]].
Kartais tokia moduliacija dar vadinama telegrafine moduliacija, nes pradžioje taip signalai būdavo perduodami [[telegrafas|telegrafu]]. Dar kartais CW moduliacija vadinama būna [[Morzė|Morze]], nes paprastai [[raidės|raidžių]] kodavimui naudojamas būna [[Morzės kodas]].

Dabartinė 17:39, 15 gegužės 2022 versija

CW - tai taip vadinama anglų kalba "Continuous Wave", kas reiškia, kad signalas išties netgi nėra moduliuotas, o tiesiog jis arba yra, arba jo nėra. Tai tokia primityvi moduliacija buvo pati pirmoji iš visų, naudota dar ankstyviausiose radijo stotyse.

Kartais tokia moduliacija dar vadinama telegrafine moduliacija, nes pradžioje taip signalai būdavo perduodami telegrafu. Dar kartais CW moduliacija vadinama būna Morze, nes paprastai raidžių kodavimui naudojamas būna Morzės kodas.

Normalūs žmonės CW moduliacijos nenaudoja ir laidų jomis nesiklauso, tačiau pasitaiko radijo mėgėjai, kuriems šita moduliacija visai įdomi, juoba kad dabar jau nereikia tų signalų kalti ranka, nes viską daro kompiuteris. Kartais tų CW pypsėjimų galima išgirsti, pasiklausius trumpųjų bangų, bet kadangi viskas kompiuterizuota, tai kartais tie pypsėjimai būna tokie greiti, kad net nesuprasi, ką ten išvis išgirdai.