Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SUSE: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 431 pridėtas baitas ,  02:28, 18 rugsėjo 2023
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: Suse yra Linux porūšis, kuris panašus į RedHat, kad yra beveik legali OS ir naudoja .rpm. Yra terminalas ir galima leisti per jį funkcijas, bei eksportuoti k...)
 
 
(nerodoma 2 tarpinės versijos, sukurtos to paties naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Suse]] yra [[Linux]] porūšis, kuris panašus į [[RedHat]], kad yra beveik [[legali OS]] ir naudoja .rpm. Yra terminalas ir galima leisti per jį funkcijas, bei eksportuoti kelius, kas sutrikdo scenarijų veikimą. Naudoja driežo galvą, kaip savo talismaną, kai kurie žmonės dar daro [[openSUSE]], kur irgi naudoja driežo galvą, bei lengviną Windows priežiūros specialistų migraciją su [[YAST]]. Daugeliu atvejų visa [[OS]] yra sutelkta ties driežo galvos dizaino sprendimais. Naudoja [[KDE]], kaip pagrindinį desktopą, bet galimi ir kiti variantai, tačiau viena aišku, kad bus driežo galva vienur ar kitur. Šios operacinės kūrėjai kartais sako, kad nenaudoja [[Ubuntu]] ir net nežino kas tai yra.
'''SUSE''' arba, jei taip taisyklingiau - tai '''S.U.S.E''' - toksai [[Linux]], kuris kuriamas kokios tai [[Vokietija|Vokietijos]] firmos. Pasižymi tuo, kad SUSE naudotojai kokie tai biškį paskirai nuo visų kitų, viskas jiems ten gerai, niekuo per daug nesiskundžia, bet viskuo patenkinti.
 
'''SUSE''' yra [[Linux]] porūšis, kuris panašus į [[RedHat]], kad yra beveik [[legali OS]] ir naudoja .rpm. Yra [[terminalas]] ir galima leisti per jį funkcijas, bei eksportuoti kelius, kas sutrikdo scenarijų veikimą. Naudoja driežo galvą, kaip savo talismaną, kai kurie žmonės dar daro [[openSUSE]], kur irgi naudoja driežo galvą, bei lengviną Windows priežiūros specialistų migraciją su [[YAST]].
 
Daugeliu atvejų visa [[OS]] yra sutelkta ties driežo galvos dizaino sprendimais. Naudoja [[KDE]], kaip pagrindinį desktopą, bet galimi ir kiti variantai, tačiau viena aišku, kad bus driežo galva vienur ar kitur. Šios operacinės kūrėjai kartais sako, kad nenaudoja [[Ubuntu]] ir net nežino kas tai yra.
 
'''SUSE''' pavadinimas neturi jokios prasmės, nes yra nuo [[vokiečių kalba|vokiečių kalbos]] pavadinimo ''Software und System Entwicklung'' (''Programų ir sistemų kūrimas''), nes taip vadinosi ta firma, kuri šitą Linux sukūrė. Vėliau firmą nusipirko [[Novell]], paskui buvo dar keli perpardavimai, tačiau kompanija išliko, o jos sukurtas Linux ilgainiui tapo viena iš geriausių Linux distribucijų.
 
 
== SUSE istorija ir gerumas ==
Istoriškai SUSE yra vienas iš seniausių [[Linux]], iš tų, kurie dabar yra. Kompanija ''Gesellschaft für Software und System Entwicklung mbH'' buvo įkurta dar [[1992]] metais, kai ją susigalvojo keli kažkokie tai [[matematika|matematikos]] studentai. Jau [[1994]] buvo išleista ir pirma SUSE Linux versija. Kiek vėliau, kadangi visko vieni nepadarydavo, o turėdavo minčių daugiau jau geriau administravimo įrankiais užsiimti, tie studentai labai nemažai ėmė kopijuoti iš tuo pat metu pasirodžiusios [[Red Hat]] sistemos. Kitą vertus, nors [[RPM]] su visais paketais ir buvo perimtas, SUSE taip ir liko visiškai kitokia, su savo [[YaST]] menedžeriu ir taip toliau.
 
Aišku, firma iš to savo Linux uždirbdavo, tai nebuvo viskas lengvai gaunama eiliniams [[lameriai|lameriams]] už dyką - gal tai ir stabdė sistemos platesnį paplitimą.
 
Vėliau atsirado ir nemokama [[OpenSUSE]], kuri gerai su versline sutaria, ir kartu ir tą patį [[logotipas|logotipą]] naudoja. Taigi, dabar parsisiųsti galima.
 
Viena iš geriausių SUSE ir OpenSUSE savybių, per kurią ji vėlyvais laikais žiauriai kietai davė į kaulus [[RedHat]] ir panašioms firmoms - kad čia [[desktopas]] nebuvo pakeistas į absurdišką [[Gnome]], tai vartotojai kaip galėjo viską grafiniame pavidale patogiai administruoti, taip ir iki šiol gali. Juoba, kad [[YaST]] yra labai patogus įrankis, bene vienintelis toksai, kuris savo galimybėmis Linux valdymą padaro gal ir sulyginamai paprastą, kaip ir [[Windows]] grafinį administravimą.
 
Rekomenduojame naudoti SUSE arba [[OpenSUSE]], nes tai viena iš geriausių [[Linux]] distribucijų.
 
 
{{Linux}}
 
 
[[Category:Linux]]
1 285

pakeitimai

Naršymo meniu