Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vogti

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Vogimas)
Jump to navigation Jump to search

Vogti - lietuvių būdo bruožas. Dar Samas dainavo: "Va, va, va - jis vagis! Lietuvis lietuviui - vagis!" O teisybės dėlei reikia pasakyt, kad ir ne tik lietuvių, o ir visų bruožas, tai ir sakoma: nevogsi - negyvensi!

Vogimas tai toksgi reiškinys, kai kas nors iš ko nors ką nors pavagia, t.y pasisavina ir nenori grąžinti. Tai veik tas pats kaip ir pyzdinti, tik šiaip kartais kalbainiai tame įžiūri skirtumą - mat jei kas nors yra pavagiamas ir laiku kreipiantis į pareigūnus tai dar yra galimybių kad vogtas daiktas atsiras, bet jei jau nupyzdina tai jau tikrai niekaip...

Dar reik pastebėti, kad yra ir kitų žodžių, kur liaudiškesni - tai nupisti ir nupyzdinti, tik svarbu suprasti, kad pizdinti ir pyzdinti - suvisam skirtingi dalykai.

Taigi vagių būna visokių kaip ir vogimo ar pyzdinimo metodų. Keletas tipiškesnių pavyzdžių:

Liguistas potraukis pyzdinti

Tai vadinasi kleptomanija ir plačiau skaitykite čia.

Pyzdinimas iš principo

Tai būna, kai žmogus tiesiog negali praeiti pro nevietoje padėtą daiktą. Jie būna tarsi kokie sanitarai, nes jei kiekvienas pradės dėlioti daiktus ten kur papuolė ir niekas jų nesurinks tai bus toks bardakas kokio dar svietas nematė. Dažnai pyzdinami menkaverčiai lengvai nupyzdimami daiktai, kad net kelia nuostabą kam juos reikia pyzdinti. Dažniausiai tokiu pyzdinimu užsiima kaimynai ir visokieten buduliai.

Tokia pyzdinimo rūšis per dvidešimt neprigulnybės metų tam tikra prasme kaip ir smarkiai išėjo iš mados - jukgi kaip bebūtų keista net ir viešuosiuose tualetuose šiais laikais išsilaiko nenupyzdintas ir numatytais tikslais suvartojamas šikpopieris, muilas, popieriniai rankšluosčiai, retai jaugi pasitaikantys taksofonai dažnai būna su rageliais it t.t.

Pyzdinimas dozei gauti

Gana populiarus tiek kaimuose, tiek miestuose. Pyzdinama ne kas papuolė, ne tiek vertingi daiktai kiek tai, ką galima suvartoti ar skubiai parduoti - gatavas produktas (kaip taisyklė - alkoholis), zakuskė, pinigai, spalvotasis metalas, magnetolos iš automobilių, mobiliakai ir panašiai. Pardavus nupyzdintus daiktus paprastai iškart nusiperkama alkoholio ar narkatos dozė. Pyzdintojai paprastai turi primityvius įrankius ir nebūna labai jau išradingi. Toks pyzdinimas labai būdingas atmarozkams ar kokiems kitokios rūšies pacūkams. Beje, dažnai nupyzdintų daiktų vertė būna mažesnė nei berods 40 litų ir tokiu atveju byla nekeliama. Tad jei nupyzdino jumgi menkaverčių dalykų tad geriau gi pasikvieti keletą draugelių ir, jei žinai kas nupyzdino, duoti į snukį jiem gi, kitaip sakant - gerai atpyzdinti.

Pyzdinimas su tikslu pasipelnyti

Tokio pyzdinimo imasi paprastai profesionalai ar nusikalstamos gaujos. Tokie pyzdintojai yra gerai apsirūpinę patirtimi, įrankiais, turi stogus pas pareigūnus, yra numatę visą nupizdintų daiktų realizacijos procedūrą ir taip toliau. Jų apyvarta skaičiuojama tūkstančias ar net melejonais Geriau su tokias gi nesusidėti.

Vogimas iš kabakų

Tai čia toks labiau kaip sportas, kai iš kabakų bandoma išsinešti bokalus, pelenines, šaukštelius, lėkštutes, puodelius ir visą kitą gėrį. Nu bet labiausiai tai pelenines ir bokalus. Po to dibilai rodo vieni kitiems savo pyzdintų bokalų ir peleninių kolekcijas.