Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Striukė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Patsai Popiežius su kokia tai Midjourney markės striuke.

Striukė - toksai sunkiai apibrėžiamos rūšies lauko drabužis, kuris yra ne paltas ir ne lietpaltis, bet ir ne švarkas, o kažkas gana tarpinio. Pabandžius nustatyti, kas striukė yra, vargu, ar gerai gautųsi.

Labai senais laikais striukėmis būdavo vadinami išoriniai, lauko drabužiai, kurie būdavo trumpi - t.y., iš esmės, švarkas, skirtas nešiojimui lauke, trumpesnis ir lengvesnis, nei puspaltis. Tačiau vėliau striukės įvairėjo - pvz., atsirado įvairios odinės striukės, apsaugančios nuo lietaus, atsirado ilgesnės striukės bei striukės su kapišonais, kurios kiek primena lietpalčius, o dar paskui atsirado ir dar savitesnės ir įvairesnės kitokios striukės.

Šiais laikais striukėms sunku pritaikyti netgi ir labiausiai klasikinius apibrėžimus, nes kai kurios striukės yra ilgos, kaip ilgi paltai, kai kurios neturi kapišonų, kai kurios siuvamos iš tankaus audinio, primenančio paltų audinį (ir nedaug tesiskiria nuo puspalčių). Negana to, dabar jau yra atsiradę ir berankovės striukės - liemenės, ir dar ir plonos dailaus siuvimo striukės, skirtos ne laukui, o nešiojimui viduje - vieotje įprastų švarkų ar bliuzonų. Taigi, tiksliai apibrėžti striukę darosi sudėtinga.


Dar žr.

  • Bomberis - viena iš klasikinių ir kartu labiausiai ikoniškų striukių rūšių