Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


OpenSUSE: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
4 150 pridėta baitų ,  01:07, 18 rugsėjo 2023
nėra keitimo aprašymo
(Naujas puslapis: Linux, kuris naudoja driežo galvą, yra žalios spalvos, nelegalus, turi terminalą. Galima instaliuoti MySQL ir PostgreSQL. Yra dviejų versijų, kurių viena Leap,...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Linux]], kuris naudoja driežo galvą, yra žalios spalvos, nelegalus, turi terminalą. Galima instaliuoti [[MySQL]] ir [[PostgreSQL]]. Yra dviejų versijų, kurių viena Leap, o kita Tumbleweed. Labai gera operacinė, kuria daugiausia naudojasi poetai, literatai, dramaturgai bei dailininkai dėl openSUSE paketų valdymo ir lengvo būdo instaliuoti visokius hypervaizorius per [[YAST]]
'''OpenSUSE''' - tai tas pats [[SUSE]] Linux, tiktai kad išviešintas ir nemokamas. Labai populiarus tarpu visokių labiau patyrusių [[nerdai|nerdų]] ir šiaip visokių [[hakeriai|hakerių]], kurie nori ne kankintis su kažkokiomis nesąmonėmis ir dvasinguminėmis [[atviras kodas|atviro kodo]] kančiomis, o tiesiog gauti kažkokį darbingą [[desktopas|desktopą]] bei darbingą rezultatą.
 
OpenSUSE naudoja driežo galvą, yra žalios spalvos, nelegalus, turi [[terminalas|terminalą]]. Galima instaliuoti [[MySQL]] ir [[PostgreSQL]]. Yra dviejų versijų, kurių viena Leap (nelabai stabili kažkokia), o kita Tumbleweed (rekomenduojam neaiškiems ir sunkiems atvejams). Labai gera operacinė, kuria daugiausia naudojasi poetai, literatai, dramaturgai bei dailininkai dėl openSUSE paketų valdymo ir lengvo būdo instaliuoti visokius hypervaizorius per [[YAST]].
 
Taip pat OpenSUSE mėgsta ir tie, kas šiaip nenori kankintis, o nori turėti tvarkingą [[serveris|serverį]] ar [[desktopas|desktopą]], ir kartu nėra iš tų, kas vaizduoja kažkokius per [[shell]] dirbančius [[hakeriai|hakerius]], nors išties yra [[lameriai]].
 
OpenSUSE yra vienas iš [[RPM]] Linux, kas reiškia, kad čia nėra tokių absurdų, kaip [[Debian]] tipo sistemose, kur kažkokie priedurniai paima [[MariaDB]], pervadina ją į [[MySQL]] ir paskui išvertę akis ir apsipersdami aiškina, kad MariaDB yra tas pats MySQL ir niekas nieko nesupranta ir yra patys kalti, kad kažkas nedirba.
 
 
== OpenSUSE - multiplatforminis Linux ==
Vienas iš didžiausių OpenSUSE privalumų yra netgi ne tai, kad jis patogus ir atidirbtas, o tai, kad jo kūrėjai šitą sistemą daro dagueliui platformų. Taigi, jei turite naują [[Apple Mac]] kompiuterį su [[Apple Silicon]] procesoriais, tai jums gali būti šiokių tokių nemenkų problemų, paleidžiant [[Linux]] ant [[UTM]] ar kokios nors kitos virtualizacijos. Nors daugelis Linux kūrėjų pretenduoja ir vaizduoja, kad jų sistemos dirba, realiai dirba mažiau kaip pusė, o iš tų, kurios dirba - visos su [[Gnome]] desktopu, kas reiškia, kad nepritaikytos normaliems naudotojams, arba išvis be desktopo, kas vėlgi reiškia, kad nepritaikytos normaliems naudotojams.
 
Tuo tarpu OpenSUSE variantas Tumbleweed yra matyt vienintelis geras ir pilnavertis desktopas, kuris atitinka išsyk tris reikalavimus:
* Turi [[RPM]] paketus - tai reiškia, kad jam yra krūvos softo, įskaitant ir tikrą [[MySQL]], ir daugelį kitų programų
* Turi normalų desktopą, kaip kad [[KDE]], kuris nėra sukonstruotas pagal principą "vartotojas turi nieko negalėti, kad nieko nesugadintų"
* Realiai palaiko visokias kitokias platformas, kitokius procesorius, negu kad [[x86]] serijos
 
Nors dažniausiai kyla klausimas apie [[Apple M]] (Apple M1 ir Apple M2, o ateityje ir kokių tai M3, M4, M5, M6, M7, M8, M9... ir taip toliau) procesorių palaikymą, tačiau praktikoje tai reiškia, kad palaikoma platesnė, 64 bitų išplėstinių instrukcijų [[ARM]] klasė, žinoma, kaip [[aarch64]]. Jei Linux gali dirbti su tokia aarch64 - tai reiškia, kad jis gali dideliu greičiu ir padoriai veikti ant [[UTM]], [[Virtualbox]] ar dar kokios nors virtualių mašinų sistemos.
 
Taip pat čia atsiranda palaikymas ir kitoms platformoms - t.y., savaime aišku, įprasta [[x86 64]], kas yra įprasta. Bet taip pat ir [[i686]], t.y., [[Pentium]], kas būdavo įprasta senais laikais, tačiau dabar, kai 32 bitų sistemos išnyko, jau darosi gan dideliu privalumu. Dėka šito galima naudoti Linux ant senų [[kompai|kompų]], turint naują Linux OS. Jei reikia kur nors pasistatyti kokį nors pigų, bet neblogą serveriuką, kuris tyliai stovėtų metų metais ir kažką darytų - tai čia ir vėl geras variantas.
 
Taip pat čia palaikomi visokie [[PowerPC]], t.y., senesni nebrangūs [[IBM]] serveriai ir [[darbo stotys]], o taip pat visokie seni [[Apple Mac]]. Tarp kitko, yra ir variantas, skirtas [[Little Endian]], ir [[Big Endian]]. Nors greičiausiai jums šitų niekada neprireiks.
 
Plius dar yra toksai [[IBM]] gaminamoms sistemoms skirtas [[zSystem]] variantas, dar žinomas, kaip [[s390]]. Tai šito greičiausiai niekada neprireiks, nebent jau labai labai rimtoje įmonėje dirbsite su kažkokiais [[mainfreimai|mainfreimais]].
 
Žodžiu, čia yra labai nemažas pliusas, nes daugelis kitų Linux arba duoda kitoms aparatinėms platformoms ribotą funkcionalumą (pvz., be grafinio desktopo), arba nedirba, arba yra absurdiškai pagadintos. Šita gi sistema dirba ir neknisa proto.
 
 
[[Category:Linux]]
1 285

pakeitimai

Naršymo meniu