Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bourne shell

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Sh)
Jump to navigation Jump to search

Bourne shell - klasikinis visokių UNIX sistemų šelas, dar vadinamas tiesiog sh. Pavadinimas kilęs nuo tokio Stephen Bourne, kuris sukūrė šitą šelą, kaip normalų įrankį, skirtą valdyti ankstyvoms UNIX sistemoms. Iki tol buvęs Tompson shell buvo pernelyg prastas ir mažai tinkamas, tad kai tik atsirado Bourne shell, šis visur užėmė ankstesniojo vietą.

Klasikinis Bourne shell arba visiškai su juo suderinamas shell variantas visose UNIX sistemose yra pasiekiamas kaip /bin/sh, nuo to ir jo įprastinis pavadinimas - "sh".

Bourne shell palaikė esminį Thompson shell įvestą fyčerį - tai visokius paipus, kurie duomenis persiuntinėja iš failo į failą. Bet kartu tasai Bourne shell davė ir pilnavertę programavimo kalbą, kuri leido rašyti visokius skriptus. Taigi, čia buvo visai kito lygio įrankis.

Vėliau, laikui einant, Bourne shell tapo gan atsilikusiu, nes nepalaikė visokių interaktyvaus darbo galimybių, kaip kad komandų istorijos ar automatinio renkamo teksto užbaigimo. Tai dar paskui atsirado toksai bash, kuris buvo kaip Bourne shell, bet užtat su tokiais patogumais.