Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sekonda

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Senovinė TV reklama apie Sekonda laikrodžius, sakanti, kad kiti laikrodžiai yra brangūs ir tik neapsigaukite - pirkite pigų.

Sekonda - britiška firma, kuri gamina brendinius laikrodžius. Tiksliau, kadangi brendiniai laikrodžiai yra tie, kurių pačios tos firmos niekada negamina, tai išties ir šita firma negamina, o tik užsako kokiose nors gamyklose, dar dizainą gal sukuria. O brendas tai čia tik vienas - Sekonda, o ir tas, tik laikrodžiams, tai toksai laikrodžių brendas.

Apie 1970-1980 metus Sekonda užsakinėjo ir pirko mechanizmus, o ir korpusus SSRS įmonėse, daugiausiai pas Poljot gamyklas, o šios garsėjo, kaip gaminančios iš bėdos gana veikiančius, bet labai labai pigius laikrodžius. Tai šitaip ir gavosi, kad Sekonda laikrodžiai buvo Vakaruose visai neblogi, kraštutinai pigūs ir kartu nekeliantys asociacijų su rusiška nekokybe. Kitą vertus, greitai paaiškėjo, kad tie laikrodžiai būdavo tokie pigūs, kad juos pirkdavo netgi nepaisant to, kad rusiški, o paskui juos ėmė net ir reklamuoti kaip rusiškus - tipo labai pigius, bet visai darbingus, tačiau labai pigius, labai labai pigius.

Vienok SSRS, gamindama tuos Sekonda laikrodžius, lygiai tokius pačius dizainus, su visais užrašais "Sekonda" paleisdavo ir į vidaus pardavimus. O kadangi žmonės pamatydavo, kad čia užsieninis užrašas, tai pirkdavo tokius laikrodžius keleriopai labiau, nei kitus. Tokiu būdu Poljot įvykdydavo pardavimų planą ir laikrodžiai neužsigulėdavo. Bet paskui, kai Sekonda savininkai apie tokius pardavimus sužinojo, tai matyt taip ir nutrūko visa ta prekyba.

Apie 1980-1990 metus Sekonda išaugo į vieną iš didžiausių, o paskui ir į pačią didžiausią Jungtinės Karalystės laikrodžių firmą, bet tuo pačiu atrado, kad daugumai pirkėjų visokie rusiški mechanizmai ir rusiška laikrodžių išvaizda visiškai netinka, nes rusiški laikrodžiai ir savo dizainu nuo pasaulio atsiliko dešimtmečiu, o savo mechanizmais - dar labiau. Pasaulyje tuo metu jau ėmė dominuoti kvarciniai laikrodžiai, kurie SSRS dar nebuvo gaminami, taigi, Sekonda, bandydama užsiimti brangesnius rinkos segmentus, ėmė sudarinėti sutartis su japoniškų laikrodžių gamintojais, o apie 1988 išvis nutraukė sąsajas su visomis SSRS gamyklomis. Tai labai padėjo firmos reputacijai - per porą metų ji sugebėjo užimti pirmą vietą JK laikrodžių prekyboje.

Dabartiniais laikais Sekonda laikrodžiuose būna japoniškų laikrodžių mechanizmai, daug kokybiškesni, tikslesni ir patikimesni, nei būdavo kadaise. Pagrindinė gamyba vyksta Hong Konge. Kitą vertus, konkurencija laikrodžių rinkose gerokai padidėjusi, tad firma jau mažiau išsiskiria iš kitų tarpo.

Dar be pagrindinio savo Sekonda brendo, ta firma turi ir kelis papildomus - "SEKSY" moterims, "ONE" vyrams ir unisex laikrodžius pramogoms "Xpose".