Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Procesorius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Procas)
Jump to navigation Jump to search

Procesorius - tasai, kuris būna kompiuteryje ir viską skaičiuoja. Kadangi visi šiuolaikiniai procesoriai yra mikroprocesoriai, tai pastarieji jau dažniausiai nebevadinami mikroprocesoriais, o vadinami tiesiog procesoriais. Bendrai tai kompiuteryje būna visokių detalių, bet procesorius - pati svarbiausia, nes be jo tai jau niekaip. Todėl visi tais procesoriais ir giriasi - anksčiau matuodavosi, kiek pas ką megahercų ir gigahercų, o dabar - kiek pas ką branduolių.

Įvairiame kompiuteriniame žargone procesoriai dažniausiai vadinami tiesiog procais. Įvairūs aityšnikai taip ir sako - "procas".

Yra bendrai tai dvi firmos, kurios varžosi - AMD ir Intel, tačiau yra ir kitų, tik jos procesorius ne kompiuteriams daro, o kažkokiems telefonams. Nors telefonai tai šiais laikais gali tą patį, ką ir kompiuteriai, o gal netgi ir daugiau, tik yra mažesni, tai gal išties ir nesiskiria.

Dar procesorius programuoja asembleriu - tokia programavimo kalba, kuria šneka nebent visiški jau frykai.


Kažkokios nesuprantamos IT nesąmonės

Procesorius programuotojų supratimu - tai bet koks įrenginys ar programa, kur procesina duomenų ir komandų srautą. Taip kad gali būti ir žodžių procesorius (pvz., Word), ir koks nors kompiliatorius ar interpretatorius, ar kažkoksai tai įrenginys ar netgi žmogaus smegenys. Bendrąja prasme procesorius gali būti tiesinis (pvz., primityvus kažkoksai tai daiktas) ar netiesinis - Tiuringo mašina, o visai jau sudėtingu atveju - tai ir Dirbtinis intelektas.

Bet tai čia jau visokia informacijos teorija ir kitoksai mokslas, kuris visokiemms humanitariams nesuprantamas, tai ir neįdomus ir nereikalingas.