Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


PAVA

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

PAVA arba Nonivamidas, dar žinomas kaip pelargoninės rūgšties vanilylamidas (pelargonic acid vanillylamide) - taigi toksai britiškas išradimas, savo cheminėmis sandaromis labai artimai primenantis populiarųjį kapsaiciną, nes panašumas tarp šių dviejų - kokie 98% su viršum, taip kad išties tai tas Nonivamidas tėra tiesiog sintetinis kapsaicino analogas.

Aišku, ir savo savybėmis labai artimas dalykas kapsaicinui, bet kadangi kažkokia sintetika, tai į maistą netinka, nes chemija, todėl tik ašarinės dujos, kadangi kitaip ir nesigauna panaudot, o štai Didžioji Britanija ar kokia nors Belgija kaip tik šituo dalyku ir užpildo policininkų dujų balionėlius. Nors reikia gi visgi pasakyti, kad raudonuosiuose pipiruose šio junginio randama, tik kad nedaug, nes kapsaicino ten daug daugiau.

Užtat galime ir Lietuvoje tikėtis, kad greitai gali pasirodyti šitas dalykas, nes gi ES normas kažkokias gal atitinka. Taip kad irgi kam nors gali kilti klausimas netikėtas: kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų?


PAVA arba Nonivamido poveikis

Savo efektais PAVA yra visiškai panašus į kapsaiciną, dozuotėmis ir panašiomis savybėmis irgi. Taip kad čia ir aprašinėti praktiškai nėra ką, nebent išskyrus gal tai, kad kadangi nesiekiama vaizduoti ekologijos ir natūralumo, tai nedažomas kokiais tai natūraliais oranžiniais dažais, suteikiančiais pavaizdavimą, kad už gamtą ir gėrį, nes iš natūralių medžiagų.

Skirtumai, lyginant su kapsaicinu, gal tik tokie, kad tasai Nonivamidas vos vos lakesnis už kapsaiciną, taip kad ore susidaro truputį labiau akis ir odą graužiančios koncentracijos, bet užtat poveikis trunka irgi truputį trumpiau. O dar be to, kadangi natūralaus nonivamido žmonės mažiau prisivalgo, negu kapsaicino, tai ir prisitaikymas žmonių truputį mažiau skiriasi, nors irgi čia neesminiai dalykai, nes kas kapsaicinui atsparumo įgauna, tas ir šitam PAVA purškalui suatsparėja.

Taip kad jau čia kaip ir nėra kokių didesnių skirtumų iš tikro.