Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nedapistitas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai jau kai nedapistitas užeina, tai kokių tik čiūdų tos bobos neprisigalvoja...

Nedapistitas - chroniškas seksualinis sindromas, būdingas daugeliui neurozių, itin tipiškas senmergės sindromo, kiek rečiau - senbernio sindromo atvejais.

Tipiniu atveju nedapistitas reiškiasi chronišku dirglumu, nestabilia depresija, nuolatine koncentracija į seksualines temas, bet kartu nuolatiniu seksualiniu nepasitenkinimu, ypač - psichologiniu. Dėl jautresnės bei empatiškesnės psichikos nedapistitas būdingesnis moterims nei vyrams (pastariesiems paprastai padeda įprastas fiziologinių funkcijų patenkinimas, atliekamas savarankiškai).

Psichologiniai kompensacijos mechanizmai tipiški neurozėms - problemų eksteriorizacija, kova už savo teises (tipiniu atveju - feminizmas), neretai - biseksualumas.

Patogenezė dažniausiai neurotinė, susijusi su neadekvataus elgesio šablonizavimu, žr. Eriko Berno pagrindimus, kartais - tiesiog elementarus nesugebėjimas surasti lytinį partnerį. Rečiau - susijusi su schizofrenija ar neseksualinėmis neurozėmis, silpnaprotyste ir pan..

Gydymas simptomatinis, psichologinis, rekomenduojamas nukreipimas pas seksopatologą, kuris supažindintų pacientą/pacientę su masturbacija. Reikalingas taktiškumas, pacientai linkę neigti seksualinę problemų kilmę, neretai apie šitai užsiminusį gydytoją gali apkaltinti seksualiniu priekabiavimu ar pan., todėl prieš taikant terapiją, reikalingas dokumentinis diagnozės pripažinimas iš paties paciento arba pritaikant pripažinimo procedūras gydytojų konsiliume ar komisijoje.

Išties tai medicinoje nedapistitas nuo seno žinomas kitu pavadinimu - isterija.