Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kuo skiriasi elektroimpulsinė ir elektrokonvulsinė terapija?

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Čia labai svarbus ir dvasingas klausimas, nes senais laikais pas Snežnevskį vadino elektrokonvulsine terapija, o dabar jau kažkodėl tą patį vadina elektroimpulsine terapija.

Tai teorija yra tokia, kad vienas pavadinimas yra rusiškas, o kitas - amerikoniškas. Nes senais laikais visi vadino elektrokonvulsine terapija šitą dalyką, nes teorija buvo tokia, kad konvulsijos padeda nuo šizofrenijos. O teoriją išvedė kadaise toksai psichiatras Ladislas J. Meduna, kuris sukūrė metrazolo terapiją, o paskui patobulino kitas psichiatras Ugo Cerletti, kuris ir sukūrė elektrokonvulsinę terapiją, žiūrėdamas skerdykloje į elektros šoku apspanginamas kiaules, kurios paskui būna skerdžiamos.

O teorija buvo tokia, kad esą šizofrenija ir epilepsija esą nesuderinamos ligos, nes atseit epileptikai neserga šizofrenija. O neserga todėl, kad patiria konvulsijas. Tai aišku, kad paskui paaiškėjo, kad visai tos ligos suderinamos, o sąryšis tarp jų visai neaiškus ir netgi skirtumai nelabai iki galo suprantami kam nors. Bet vienok to dėka atsirado nemažai įvairių šoko terapijos metodų.

Taip kad dar paskui amerikonai nutarė, kad skamba visiems nelabai kaip ta elektrokonvulsinė terapija. Ir ypač nutarė taip, kai pasirodė tokia knyga apie skrydį virš gegutės lizdo. O paskui dar ir fimas apie tą patį. Tai ir pervadino į elektroimpulsinę terapiją.

Vis dėl to reikia pasakyti, kad tame pervadinime yra ir tiesos, nes nauji ir modernūs elektrokonvulsatoriai jau duoda ne įprastą sinusoidinę, o dar geriau smegenis elektrolizuojančią impulsinę srovę, kuri sumažina letalinės baigties riziką, tačiau padidina visokius kitokius efektus.