Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ksililo bromidas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Ksililbromidas)
Jump to navigation Jump to search

Ksililo bromidas arba tiesiog ksililbromidas buvo antrosios ašarinės dujos, panaudotos I Pasauliniame kare, jau po to, kai prancūzai tą savo etilbromacetatą pabandė. Tai vat jei kažką gal tas etilbromacetatas ir padarė, bet nepadarė smarkiai, tai ksililo bromidas, kuris buvo gal netgi esą geresnis, bet išties prastai garuojantis, tapo labai nevykusiu dalyku.

Taigi paaiškėjo, kad jis šaltame ore visai negaruoja beveik, taip kad kai vokiečiai labai gerus kiekius to ksililo bromido privarė kažkur tia ant rusų, tai visas tas ksililo bromidas žiemos vidury nusėdo į sniegą ir niekas jo nei nepastebėjo. Štai taip paaiškėjo, kad ne visada kare cheminiai ginklai veikia.

Užtat čia vertas šitas dėmesio tiktai kaip istorinis nesusipratimas, nes paskui jau visi susiprato, kad nereikia niekais užsiimti ir reikia naudoti ne kokias nors ašarines, o tikras nuodingąsias dujas. Štai po to reikalai ir pasitaisė taip, kad milijonai nunuodytų ir apnuodytų atsirado, o gydomieji morgai persipildė klientais. Gi dar kita vertus, tai nuo to ksililo bromido irgi į tą patį gydomąjį morgą lengva pakliūt, nes nuodingumas tai tenai nejuokingas.