Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kompromisas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kompromisas - tai nuo anglų kalbos žodžio "compromise", reiškiančio "sugadinti" arba "pažeisti". Kitaip tariant, kompromisas yra sprendimas, kuris blogas, sugadintas, pažeistas ir nevykęs.

Kompromiso esmė - kad kai dviems pusėms reikia kokių nors skirtingų ar priešingų dalykų, ir reikia pasirinkti, tai pasirenkama kažkas, kas netinka nei vienai, nei kitai pusei ir tai esą kaip tai geriau. Nes, kaip žinia, tiesa kažkur per vidurį.

Išties tai kompromisas reiškia, kad abiems pusėms būna blogai, o gerai nebūna.

Jei tenka daryti kompromisą - visgi dažnai būna trečias kelias - surasti kažkokį visai kitos rūšies sprendimą, kuris būtų abiems pusėms geras. Arba vienu atveju padaryti gerą sprendimą vienai pusei, o kitu - gerą sprendimą kitai pusei.

Kompromisuose visada laimi visokie šikniai, kurie yra nesąžiningi. Esmė ta, kad jei renkamasis sprendimas, kuris yra kažkur per vidurį, komprimisinis, tarpinis - tai vienai pusei pakanka tiesiog užsikelti savo reikalavimus tiek, kad sprendimas per vidurį būtų tas, kurio reikia. Štai taip kita pusė, kuri yra sąžininga, būna išduriama.

Todėl visada įvairūs sociopatai ir parazitai bei jų sėbrai aiškina, kad reikia eiti į kompromisą, ir be kompromiso esą nieko nepasieksi. Tokios kalbos yra tiesiog demagogija, skirta apgauti patikliems durneliams.

Labai neretai kompromisai atsiranda ten, kur veikia visokie standartizacijos komitetai. Tai dėl tos priežasties jau kai kurie visokie veikėjai kalba, kad yra tokia naujesnė vadybinė liga - standartizacijos komitetų sindromas.