Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Demagogija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Demagogija - tai tokie išvartymai, didesne dalimi paremti emocijomis ir pseudologijomis, kurie atrodo įtikinami, tačiau išties nėra teisingi, o labiau yra melagingi. Demagogija yra vienas iš populizmo įrankių, labai plačiai naudojamų pačių šūdiniausių politikierių, o taip pat įvairios propagandos.

Paprastai demagogija vienaip ar kitaip siejasi su įvairiomis logikos klaidomis, šiaip argumentacijos klaidomis ar mąstymo klaidomis. Taip pat kartu su demagogija eina ir tokie įrankiai, kaip FUD, o taip pat keli klasikiniai, tačiau neurotiški žmonių norai:

  • Nenoras pripažinti, kad yra realiai rimtos problemos - nes pripažinimas visada yra nemalonus
  • Nenoras pripažinti, kad nėra lengvų, stebuklingų sprendimų, kuriuos padarytų kokie nors gelbėtojai - nes visada norisi gelbėtojo
  • Nenoras pripažinti, kad norint pagerinti situaciją, reiks sunkiai ir ilgai dirbti, o taip pat aukoti ir dalį savo patogumų - nes dirbti ir aukotis niekas nenori

Realybė yra sunki, tad bet koks aiškinimas, kuris leidžia tarti, kad kažkokios problemos yra nerimtos ar svetimos, ar kažkas dėl jų kaltas - labai lengvai priimamas. Taip pat lengvai priimami netgi visai nesąmoningi pažadai, kuriuos gali švaistyti politikieriai, nes tikėti gražiais pažadais visi nori. Galų gale, susitaikyti su aukojamais patogumais irgi niekas nenori, taigi, vėlgi pasirenkami variantai, kurie leistų išvengti darbo ar susitaikymo su realybe.

Klasikiniai demagoginiai papasakojimai: