Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kliedesinis suvokimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kliedesinis suvokimas - pradinė kliedesių stadija, prasidedanti po kliedesinės nuotaikos. Būdinga, kad visas neapibrėžtas ir keistas pasaulis ima pacientui darytis visai nepakeliamas, auga nerimas ir galų gale pas pacientą atsiranda pirmi paaiškinimai tam, kad kažkas čia neteisingai. Paskui jau ima rastis kliedesinė interpretacija.

Esant egzogeniniams poveikiams, pilnaverčiai ir aplinkiniams nesuprantami kliedesiai šitoje kliedesinio suvokimo stadijoje dar neišsivysto, tačiau pacientas jau išsako visokias nesąmoningas idėjas, kurias kartais, po šiokių tokių abejonių, būna kad ir atmeta ar modifikuoja. Realybės suvokimas šioje stadijoje vis dar lieka, su pacientu kažkiek galima susišnekėti, tačiau nusišnekėjimai ima aiškiai rodytis, taip pat pasimato ir pirmi požymiai, apie ką pacientas kliedės paskui, vėlesnėse stadijose.

Dažniausiai šitoje stadijoje ima reikštis kokie nors reikšmės kliedesiai, kur pacientas ima svaigti kad čia ne šiaip sau viskas, o kažkokie ženklai jam rodosi, kurie kažką reiškia. Trumpai tariant, pacientas jau atrodo kaip pacientas, bet kliedesių ir elgsenos pokyčiai dar ne tokie stiprūs, kad nebendravus kiltų įtarimai - šioje stadijoje tam tikra orientacija aplinkoje vis dar išlieka, tačiau sveiko proto nelabai jau matosi.


Kliedesinis suvokimas interpretacinių kliedesių diagnostikoje

Ši stadija demonstruoja, kad ir endogeniniai, ir egzogeniniai, ir psichogeniniai veiksniai ilgainiui sukelia analogišką simptomatiką: kaip ir smegenų pažeidimų atveju, taip ir besivystant indukuotąjai psichozei, simptomatika galų gale supanašėja, o tai reiškia, kad indukuojantis poveikis psichikai arba pats tiesiogiai sukelia smegenų pažeidimus, arba įmanomas tik dėl to, kad smegenys jau yra pažeistos.

Tuo atveju, kai vyksta interpretaciniai kliedesiai, ši stadija būna stipresnė ir kliedesiai jau išsivysto gana stabilūs, tačiau kitais simptomais sutampa su egzogeninių faktorių sukeliamu kliedesiniu suvokimu: visas pasaulis pacientui ima darytis kažkaip susimokęs, susišnekėti gal su pacientu ir gaunasi, tačiau adekvataus elgesio tikėtis neverta, o ir idėjos būna aiškiai su klinikinių kliedesių bruožais.