Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kerbikovo triada

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kerbikovo triada - trys itin specifiniai požymiai, kurie leidžia greituoju būdu identifikuoti hebefreninę šizofreniją. Įvardinta kažkokio rusų psichiatro Kerbikovo dar 1949, kaip labai jau tipinis ankstyvosios (paaugliškos) šizofrenijos identifikavimo būdas. Anasai psichiatras dirbo kažkur didelėje sovietinėje psichiatrinėje ligoninėje, kokiame tai paauglių skyriuje, tai ten šimtais per mėnesį veždavo visokius šizofrenikus jaunus, o didžioji dalis turėdavo tuos pat požymius vienu metu.

Kerbikovo triada:

  • Veido raumenų susitraukimai, primenantys maivymąsi, tačiau neturintys tikslo vaipytis iš kažkieno, o greičiau primenantys kažkokią veido raumenų gimnastiką, kokią daro įvairūs aktoriai.
  • Nemotyvuoti veiksmai, poelgiai, kurie nėra nei impulsyvios reakcijos, nei apgalvoti poelgiai, nei netgi kokie nors patologiniai veiksmai. Tokie nemotyvuoti veiksmai yra greičiau atvirkščiai - atsirandantys kaip išvis jokio negalvojimo pasekmė.
  • Neproduktyvi euforija, jokio turinio neturinti linksma nuotaika.

Tipiškas Kerbikovo triadą turintis paauglys yra linksmas, šypsosi, beprasmiškai ir džiugiai juokiasi, tuo pat metu vis vaiposi be kažkokios priežasties ir dar kokius nors absurdiškus, beprasmiškus veiksmus, pvz., ima ir nei iš šio nei iš to nusimauna kelnes.