Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jogailaičių kryžius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Jogailaičių kryžius arba Jogailos kryžius - toksai kryžius, kuris yra krikščioniškas kaip priešingybė pagoniškiems Gedimino stulpams. Kiti gi sako, kad visgi ne taip.

Kokia tai neaiški ir išgalvota legenda pasakoja, kad Jogailos kryžius susidarė kartą, kai gerokai užgėręs Jogaila nusispjovė į kažkokias bažnytines apeigas ir nutarė užsiimti pagonybe arba gal tiksliau netgi kažkokiu satanizmu, kryžių apversdamas. Betgi kokie tai kunigai atvertė kryžių atgal. Tai vieni ir kiti vartė, tai vienaip, tai kitaip, pakol jau net neaišku, ar kokie kunigai, ar patsai Jogaila nesugalvojo prikalt kryžiaus prie sienos, kad niekas nevartytų. Tai tada kažkas ėmė ir prikalė papildomą skersinį - gal apačioje, o gal viršuje, kad ne tai nebūtų satanizmo, ne tai nebūtų krikščionybės, bet taip ir gavosi tasai Jogailos kryžius.

Paskui gi kai visos tos legendos ir mitai aprimo, tai jau buvo Tarpukaris, tai tuomet buvo paprastai sakoma: Gedimino stulpai tik civiliams dalykams, o Jogailos kryžius - tiktai kariniams. Tai visi iškart suprasdavo, kad jei jau kur Jogailos kryžius matosi, tai vadinasi, kad kareiviai.

O dabar tai jau ir neaišku, visur naudoja visi tą Jogailos kryžių, gal kad krikščioniškiau atrodo...