Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lockheed JetStar

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš JetStar)
Jump to navigation Jump to search
JetStar lėktuvas visame gražume, demonstruojantis lietuviškumą, tačiau išties niekam nenaudingas, bet nenormaliai brangus.

Lockheed JetStar L-1329, neretai neteisingai pavadinamas Jet Star - toksai lėktuvas, kuris andai prieš gerus porą dešimtmečių, kai dar Algirdas Brazauskas buvo prezidentas, sudalyvavo kokiuose tai skandaluose, ilgai tais laikais linksniuotas, kaip korupcijos, sukčiavimo ir pinigų taškymo pavyzdys. Priklausė Lithuanian Airlines kompanijai.

Visa tai - apie Lockheed JetStar-731, kurį Lietuva buvo įsigijusi 1994 metais, o paskui, 1998 metais pardavė, nes buvo anas nenaudingas. Gi JetStar istorija buvo paprasta - anoksai toks verslininkas Simas Velonskis, nusipirkęs 21 metų senumo lėktuvą kažkur už kelis šimtus tūkstančių baksų, biškį lėktuvą apremontavo ir pardavė Lietuvai10 milijonų litų, kad prezidentas skraidytų. Tai dar lėktuvas gavo išdidų kodą - LY-AMB, kad visi suprastų, jog tai - personalinis, paties Algirdo Brazausko, katras irgi AMB buvo vadinamas.

Greitai paaiškėjo, kad net teorinis lėktuvo skridimo nuotolis tėra gal 4 tūkstančiai kilometrų, o tai reiškia, kad pridėjus visokias skrydžio atsargas - kone dvigubai mažiau, o tai jau reiškė, kad su juo prezidentas vos į pusę Europos šalių tegali be nusileidimo nuskristi. Negana to, paaiškėjo, kad kai lėktuve vos 9 vietos, tai jokia normalesnė delegacija į jį nesutelpa - pvz., vien prezidento apsaugai reikia apie 10 žmonių (kelių sargybinių darbas trimis pamainomis, plius koordinatoriai, plius planuotojai), ką ten kalbėti apie patį prezidentą su kokiu vertėju, sekretore ir keliais patarėjais.

Žodžiu, paskui buvo daug visokių ten skandalų, triukšmo, o galų gale Lietuva pardavė tą lėktuvą neaišku į kur, ar tik ne už ketvirtadalį tos sumos, kurią pati sumokėjo.