Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Frankomasonai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Frankomasonai - tai pažodžiui išvertus iš prancūzų kalbos pasakymo "franc-maçon" būtų kokie tai statybininkai ar kitaip tariant - "laisvieji mūrininkai" arba "laisvieji masonai". Vienok gi kadangi atsirado tas žodis senais laikais, tai prasmė čia visai kitokia.

Tiesiog kažkokios pirma škotiškos, o paskui ir angliškos grupelės žmonių darydavo kokius tai savo susirinkimus ir dalindavosi valdžia, įtaka ir panašiai dar nuo kokių 1500 metų, nors jų įtaka ir nebuvo baisiai stipri. Paskui jau, apie 1720 metus šitokios grupelės ėmė rastis Prancūzijoje kaip nauja mada, kartu ir su naujesniu, prancūzišku pavadinimu - "franc-maçon", kas turėjo dviprasmišką skambėjimą - ir kaip "laisvieji masonai", ir kaip "prancūzų masonai".

Taigi, paskui jau kai visi kalbėjo apie masoneriją, tai šitie frankomasonai ir buvo įvardinami.


Parmazonai

Dar yra toksai kitas žodis, "parmazonas" - tai pasirodo, kad jis labai keistu būdu susijęs su tais frankomasonais ir iš to ir kilęs. Taigi, lietuviškai, kaip bebūtų keista, masonai būtent šitaip ir būdavo vadinami senovėje.

O viskas kodėl - o todėl, kad migruodami iš kalbos į kalbą, žodžiai keičiasi, taip vat ir "franc-maçon" keistai pavirto į "parmazonas". Tai kai kokį vaiką vadinsite parmazonu, tai pagalvokit, kad parmazonai - tai masonai yra.