Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fobija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Fobijos)
Jump to navigation Jump to search

Fobija - tai liguista kienonorstai baimė, liguista ir iracionali. Savo esme fobija nėra liga, o yra sindromas, kitaip tariant - kompleksas simptomatikų, būdingų visokioms neurozėms. Visoms fobijoms būdingas vienas bendras simptomas - baimė dėl to, kad kažkur kažkas kažką kažkaip. Ir ta baimė būna ne šiaip kokia, o virstanti į visišką paciento paniką.

Fobijoms nepriskiriama dismorfofobija (visokie sutrikimai, kur pacientas kliedi apie savo išvaizdą) ir nosofobija (atskira hipochondrijos rūšis), nes pas jas simptomatika visiškai kitokia, tai jos išties yra visai kitos ligos, o ne jokios ne fobijos.

Priešingas dalykas fobijai yra filija - meilė kamnorstai, pavyzdžiui, kedofilija ar pedofilija.

Kedofilai - tie, kurie myli Kedį ir jo pasekėjus, pedofilai - visi likusieji. Tuo tarpu, kas bijo pedofilų, yra pedofobai, jiems gi būdinga pedofobija, o visi likę - kedofobai, jiems būdinga kedofobija.


Klinikinės fobijos

Visokie neurozėmis sergantys pacientai dažnai prisigalvoja krūvas nesąmoningų fobijų ir paskui bando pretenduoti, kad tai jų unikali vienintelė liga. Išties gi beveik visos fobijos yra ne kas kita, o įprastas obsesinis-kompulsinis sutrikimas, kur visokios nerimą keliančios mintys į galvą lenda neadekvačiai, varydamos žmogų iš proto. O paskui tokie neurotiniai tipai skleidžia savo kliedesius, o tuos kliedesius paskui vikipedai pas save susideda.

Skirtingai nuo Vikipedijos, mes esame rimta pseudomokslinė enciklopedija, todėl visiškai bukų sąrašų iš visokių nesąmonių jums čia neduosime, o pasiremsime pačia rimčiausia pseudomoksline literatūra. Taigi, pagal PSO sąrašus, yra štai tiktai tokios fobijos, išskiriamos į paskiras diagnozes:

  • F40.0 - Agorafobija - įvairios baimės dėl išėjimo į viešumą ir pan.
  • F40.1 - Socialinė fobija - įvairios baimės dėl bendravimo su kitais žmonėmis ir pan.
  • F40.2 - Specifinė fobija - įvairios situatyvinės ir į specifinius dalykus nukreiptos baimės, išties tai šimtai jų, tūkstančiai

Ir viskas. Taip, tiktai trys skirtingos fobijos. Tiesa, kai kurios su variacijomis ir porūšiais, bet visvien nedaug gaunasi.

Neretai įvairios fobijos persipina su PTSD, tai dažnai būna, kad kažkam PTSD, o diagnozuota fobija. O kartais būna ir atvirkščiai. Taip yra tiesiog dėl to, kad paprasčiau yra duoti fobijos diagnozę ir nieko nesigilinti. Nes jei užrašysi, kad PTSD, tai paskui gilintis ir aiškintis apie paciento traumas reikės.


Šiaip visokios specifinės fobijos

Išties gi norėjom čia jums parašyti sąrašą visokių fobijų, kurios prie specifinių fobijų būna, ale mums čia greitai atsirado supratimas, kad jokio sąrašo nebus, nes nėra tokio dalyko, kokiam negalėtų kilti fobija.

Tai užtat yra čia tam straipsnis - specifinės fobijos, kur viskas surašyta tiesiog paprastai. Pažadame jums, kad nesugebėsit nuosekliai iki galo viso to sąrašo perskaityti, nes jis toksai ilgas, kad ir mes jį vertėm nei neskaitydami, nes nuo to mums kilo fobofobija, pinacifobija ir dar kažkokios kitos fobijos.

Trumpai tariant, patys gilinkitės.

Įvairios kitos populiarios fobijų rūšys

Kaip žinia, visokie vikipedai prisigalvoja kokių papuola fobijų ir paskui jas skleidžia. Tai mes kai kurias ne jų prisigalvotas, bet realiai egzistuojančias pateikiame jums žemiau:

  • Rusofobija - čia ja serga visi, kas tik aplinkui visokius rusofašistus, nes jei nesi toks kaip jie, tai reiškia kad rusofobas
  • Varškėfobija - varškės baimė. Su varškėfobais kovojo išvykėlė iš Lietuvos, žymiausia varškėfilė Zita Čepaitė.
  • Kiaušofobija - kiaušinių baimė. Žymiausias kiaušofobas - Brolis Pijus, katras įrodinėjo, kad Velykos nėra kiaušinių ar tai kiaušinėlių šventė, ir kad dvasingi katalikai per Velykas neakcentuotų kiaušinių[1]. Kitiems gi ne tokiems dvasingiems kiaušofobams, visokiems ten vegetarams, žaliaėdžiams beigi žoliavalgiams ir kitiems doriems asketams mokslinio tyrimo būdu paaiškėjo, kad kiaušinis - tai vištų mėnesinės, taip kad fobija čia gavo ir racionalų paaiškinimą.
  • Draugofobija - ja serga visi žurnalo "Žmonės" žurnaliūgos ir draugus vadina bičiuliais, nes, anot jų, nesantuokinis vyras, gyvenimo pakeleivis, sugyventinis, meilužis yra susinepatoginus pasakius "draugas". O kad nesusimaišytų, sako: "draugas". Draugai buvo tik sovietmety. Prie to pačio pažėkite, ką reiškia rimtai draugauti.
  • Homofobija - fobija visokiems tapačialyčiams seksualiniams potraukiams
  • Heterofobija - baimė visokiems skirtalyčiams seksualiniams potraukiams
  • Pipedofobija - baimė būti aprašytam Pipedijoj

...Čia dar kas nors kada papildykit, nes tų fobijų įvairių - devynios galybės.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.