Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Emuliacija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Emuliacija - tai toksai kokio tai kompiuterio imitavimas, kuris pilnai atliekamas ant softo, kitaip tariant, ant emuliatoriaus pilnai suimituojant kažkokios tai procesoriaus architektūros veikimą.

Emuliacijos metu sukuriama virtuali mašina, kuri yra netikra, nes tiktai suemuliuota ir fiziškai nepačiupinėjama, nors ant jos dirbančios operacinės sistemos ar kitos programos jokio skirtumo paprastai nemato.

Emuliacijai gana artimas procesas yra virtualizacija, bet šios atveju virtuali mašina padaroma bent iš dalies ją vykdant ant tikro procesoriaus, o softiškai emuliuojami tik maži paskiri fragmentai ar kažkokios tai funkcijos. To dėka programa gali dirbti greičiu, kuris sulyginamas su normaliu darbu ant tikro kompiuterio. Deja, virtualizacija įmanoma tik ant to paties tipo procesorių architektūrų.

Šiais laikais emuliacija yra didžiulis gėrio šaltinis, nes leido išsaugoti ir atkurti daugybę įvairių senovinių kompiuterių, kurie kitaip būtų jau pamiršti ir niekas negalėtų jų pamatyti. Kaip pvz., ant emuliatoriaus galima pasileisti kokį nors ZX Spectrum, Commodore 64, Apple II, Apple Macintosh ar dar kokį nors daiktą, kuriame galima ir panaudoti senas programas, ir kartais dar ir atsikurti ir persirašyti kokius nors įrašus, kurių kitaip ir nesusikonvertuotum.

Vienas iš universaliausių ir greičiausių emuliatorių yra toksai Qemu, tačiau yra ir nemažai kitų. Kai kurios specializuotos architektūros teturi savo unikalius emuliatorius, tad kartais reikia jų paieškoti.