Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Duke Nukem 3D

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Duke Nukem visame gražume, labai atpažįstamas herojus.
Čia kažkur visai dar žaidimo pradžioje, pakankamai dar nekenksmingi monstrai.
Mažai kam žinomas faktas yra tas, kad ne tik iki Duke Nukem 3D buvo visai netrimatis geimas, bet ir tai, kad visai ankstyvais laikais vadinosi jisai Duke Nukum, o ne Duke Nukem. Tiktai paskui kažkaip pakeitė vardą. O kas ten kairėje per flopikas - nežinom, kažkoks irgi matyt gal geimas, su kokiais tai gal kitais dalykais.

Duke Nukem (Kunigaikštis branduolinis) – toksai kadaise baisiai populiarus ir tiesiog legendinis tikra to žodžio prasme kompiuterinis žaidimas, kuris kai pasirodė, tai visiems nunešė stogus. Tiksliau, nunešė stogus toksai Duke Nukem 3D - pirmojo asmens šaudyklė, ar kaip tenai vadinasi tasai žanras.

Žodžiu, pagal savo siužetą Duke Nukem 3D geimas buvo labai paprastas: kažkaip vidury Amerikos didmiesčio išsilaipino kažkokie ufonautai, kurie keistomis mutacijomis viską užgrobė ir išnaikino žmones. Tik tasai Duke Nukem iš kažkur liko ir neaišku su kokia čia misija išmestas, eina visų šaudyti. O ufonautai gana įvairūs - pradedant kažkokiomis dvikojėmis katėmis ir policininkais, kurie yra padaryti iš paršų ir baigiant visokiomis kūrvomis, kurios gali parodyti papus, o paskui staiga nusimesti odą ir užpulti. Ai, plius dar kažkokie skradantys aštuonkojai ir kitos panašios baisybės vėlesniuose lygiuose, kur jau tikrai supranti, kad tegul čia ir yra kokie tai ateiviai, bet pas tavo personažą su psichika irgi labai smarkiai ne tvarkoje.

Kadangi tai buvo matomai pirmas toksai realų miestą vaizduojantis žaidimas, kuriame buvo ganėtinai tikras ir kaip tam laikui, tai net ganėtinai stiprus realybės pojūtis (to nebuvo anksčiau išėjusiuose Doom ir pan. geimuose), tai Duke Nukem 3D kabino žiauriai. Ir dar žiauriau kabino daug visokių bajeriukų ir smulkmenėlių, kokių iki tol išvis niekur nebuvo, o kitur nepasirodė dar gana daug metų - pvz., galimybė save pamatyti veidrodyje, galimybė veidrodžius išdaužyti, galimybė pamyžti į klozetą, o taip pat ir klozetą sudaužyti ir panašiai, ir taip toliau. Ir viskas dar papildyta šiokiais tokiais užmaskuotos erotikos intarpais, rodomais tai kokiame kine, tai dar kur nors, kur kaip ir nėra pr0n, bet koksai tai ritmiškas ružavų dėmių judesių pobūdis jokių abejonių nepalieka.

Vėliau, žinoma, pasirodė daug kitų firmų geimų, bandžiusių taikyti į trenktumą, bet tos keistos schizofreniją su maniakaliniu prieskoniu primenančios dvasios nebūdavo beveik niekur, o jei ir būdavo, tai gana ribotai. Priartėjo prie to trenktumo gal tik kokie Redneck Rampage ir Postal 2, tačiau ir šen, ir ten jau tai buvo smarkiai pertempta ir kažkaip truputį nelabai tikra.

Vėlesniais metais firma, kuri kūrė Duke Nukem 3D labai ilgai vis žadėjo, kad išleis naują gerą versiją, tarpais netgi parodydavo demo, bet per daugybę metų nieko taip ir nepadarė, surijo begalę investuotojų pinigų ir galų gale subankrutavo.