Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dificitas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dificitas - jei per daug nesileidžiant į filosofinius išvedžiojimus tai tiesiog rūkyta dešra, tik prieš 30 metų. Ir tai nėra koks politkorekcijos triukas. Tiesiog pasimaitintumėte šlapianka mėnesį kitą, po to atstovėtumėte eilėje dvi valandas ir jūsų nusipirkta rūkyta dešra įgytų visai kitokią prasmę, nei kad tai būtų tiesiog dešra. Toks perfomancas valydavo doro tarybinio piliečio sąmonę, ir jis galėjo vis labiau tikėti, kad spec. parduotuve, kurioje dificitas būdavo tiesiog rūkyta dešra, taps visa šalis, o taip pat visos šalys, krauju iškovoję proletariato diktatūrą, ir viskas bendrai bus pavadinta tiesiog komunizmu.

Kas tas dificitas iš tiesų jums padės suprasti šis vaizdelis iš sovietmečio laikų parduotuvės. Vienok prie ruso buvo geriau nes žmonės buvo dvasingesni

Sovietmečiu garsiausi dificitai (pateikiama prioriteto tvarka):

  • šikpopieristualetinis popierius (kaip juokaujama buvo - planinėje ekonomikoje šio popieriaus poreikį nustatydavo pagal galvų skaičių)
  • stiklainių dangteliai (netgi galima buvo gauti specialų atidarytuvą, katruo nuėmus dangtelį galima būdavo bandyti panaudoti dar sykį)
  • konservuoti žirneliai (ypač jei dar kokie Globus - matgi daržuose žirnių netūkdavo, tikkad juos konservuoti namudiniu būdu sudėtinga)
  • rūkyta dešra
  • ....
  • ......

...o dificitu nebūdavo druska, degtukai, Prima, ir kokie beviltiški sovietinės gamybosgaminiai