Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dezorientacija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dezorientacija - čia kai pacientas nelabai gali mąstyti, todėl nelabai susivokia, kur jis, kada jis ir kas jis. Dėl to nesugebėjimo mąstyti pacientas ima daryti nesąmones, nes nesiorientuoja realybėje. Aiškus simptomas, kad smegenų veikla smarkiai sutrikusi. Paprastai tokiu atveju pacientas nebūna labai judrus, šnekumas jo būna sutrikęs, pasakyti nieko rišliai nesugeba.

Dezorientacija pasitaiko esant demencijai, sunkiai depresijai, prie oneiroido, visokių apsivartojimų narkotikais, smegenų infekcijų ir pažeidimų, o kartais ir šiaip dėl sunkaus organizmo išsekimo. Bet kuriuo atveju tai reiškia, kad pacientui jau tikrai prastai, nes smegenys yra vos ne vos gyvos ir ko nors suvokti nesugeba.

Yra išskiriamos trys dezorientacijos rūšys, kurios pasitaiko esant skirtingiems sutrikimams, nors gali būti ir visos kartu:

  • Dezorientacija laike - pasitaiko kartu su konfabuliacijomis ir pseudoreminescencijomis, kai pacientas nesigaudo koks dabar laikas, kai kada netgi kokie metai negali pasakyti - ir ne dėl to, kad šiaip skaičius kokius užmiršo, o tiesiog dėl to, kad realiai nesusivokia. Būna prie pačių įvairiausių sąmonės sutrikimų.
  • Dezorientacija aplinkoje - pasitaiko esant sudėtingesniems sutrikimams, paprastai jau čia būna koks nors oneiroidas ar amencija, taip pat ir prie demencijos ar sunkaus apsivartojimo narkotikais.
  • Dezorientacija savo asmenyje - kai pacientas jau netgi negali pasakyti kas jis toksai - oneiroidas sunkioje stadijoje, amencija arba sunki demencija.

Trumpai tariant, nelabai čia geras simptomas.