Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Blizgė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ryškus ir blizgantis blizgės pavyzdys - senovinis sidabrinis JAV doleris, taip vadinamas morganas, nublizgintas iki to lygio, kur jo vertė pasidarė visiškai tiesiogiai lygi paprasto sidabro metalo laužo vertei.

Blizgė - šitas žodis gali reikšti tris skirtingus dalykus: kokią nors merginą, varšavkę maždaug, taip pat kokį nors žvejybos masalą, ant kurio žuvys gaudomos, o taip pat ir monetą, kurią sugadino durni "restauratoriai".

Numizmatikoje blizgėmis vadinamos monetos, kurios yra sužalotos prietrankų, galvojančių, kad paims seną monetą, ją gerai nušveis, kad blizgėtų, o tada parduos brangiau. Kai kurie visiškai įžūliai ir naglai vadina tokį monetų šveitimą restauravimu, nors su jokiu restauravimu tai nieko bendro neturi.

Tipiškiausi blizgių gamintojai monetas pradžioje smarkiai nušveičia kietu dantų šepetuku su dantų pasta, o paskui, kad pridėtų dar daugiau blizgėjimo, ant elektrinio šmirgelio pravaro su poliravimo pasta, kokia nors GOI ar panašia. Nuo visokių tokių šveitimų moneta praranda smulkias detales, tačiau labai blizga.

Paskui, kai tokie prietrankos ateina į kokį aukcioną ir tokias monetas siūlo, tai nesupranta, kodėl pakyla visuotinės patyčios, o kartais ir pasiūlymai eiti EN. Kartais būna taip, kad toksai prietranka dibilas netgi pats nusipirko monetą už, pvz., 40 eurų, ją nušveitė, bandė parduoti už 50, bet galutinė kaina tepasiekė kokius nors varganus 5 eurus ar netgi dar mažiau. Ir tada jie nesupranta, kodėl viskas taip įvyko. Patys durniausi iš blizgintojų tada netgi pradeda kaltinti žmones, iš kurių pirko monetą, nes esą buvo kažkaip apgauti. Savo pačių durnumo tokie blizgintojai nesupranta ir savo pridarytų veiksmų nepripažįsta.

Vienas iš daugeliui blizgintojų nežinomų ir nesuptantmų blizgių gamybos aspektų yra toksai: kadangi visiškai nušveičiami maži ir smulkūs monetos elementai, ji pasidaro neidentifikuojama, t.y., jos autentiškumo būna neįmanoma patikrinti jokiais būdais. T.y., ji nesiskiria nuo grubių falsifikatų ir būdų nustatyti tam, ar moneta tikra, ar padirbta - tiesiog nėra. O tai jau reiškia, kad monetos vertė tada pasidaro visiškai lygi metalo laužo vertei.