Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Baltijos porteris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Baltijos porteris, dar vadinamas Imperinis porteris, Imperijos stautas, Rusijos imperinis stautas, Russian Imperial stout, Baltic porter ir kitais pavadinimais - tai tokia vietinė, ypatingai tiršto ir riebaus, tamsaus alaus rūšis, kiek primenanti greičiau jau ne tikrą porterį, o greičiau stautą permaišytą su boku gal...

Tai šitasai alus turi savo šaknis Anglijoje, kur senais laikais porteris išvirto į stautą, o paskui jau tenykščiai aludariai sumanė eksportuoti tą stautą į Rusiją, būtent caro dvarui. Tai aišku, gerai pagalvoję, šieji nutarė, kad įprastas alus bus per silpnas rusams, įpratusiems gerti degtinę, tai nutarė jį dar užstiprinti, kiek tik įmanoma - taip ir gavosi vadinamasis "Imperial stout". Tai aišku, rusams didikams šitas alus baisiai patiko ir jie sugalvojo virti jį patys, ale gi kaip būna, kažkaip ten jiems nesisekė ir tik kelios alaus daryklos Pabaltijy tesugebėjo kažką panašaus padaryt.

Tai čia dar irgi toks skirtumas ilgainiui gavosi, kad jei tikras stautas raugiamas alaus mielėmis, katros yra viršutinio rūgimo, tai vietiniai pribaltai sugalvojo, kad galima panaudoti lagerio mieles, katros yra apatinio rūgimo. Tai aišku, nuo to alus gavosi dar kiek stipresnis, riebumas kiek sumažėjo, o visa tai išvirto ilgainiui į labai specifinę alaus rūšį, vadinamą Baltijos porteriu.

Tai aišku, nemažai dabar gamyklų šitą Baltijos porterį verda, o viena iš šitų markių - Utenos porteris - pasauly pripažintas, kaip geriausia lietuviško alaus rūšis.