Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aritmomanija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Aritmomanija - tai toksai nesveikai nesuvaldomas potraukis kažką skaičiuoti, viena iš klasikinių monomanijos rūšių. Šiais laikais, kai monomanijos neigiamos, tai aritmomanija priskiriama prie obsesinio-kompulsinio sutrikimo atvejų.

Tiesiog jei žmogui aritmomanija, tai jis negali neskaičiuoti, tiesiog negali susivaldyti. Todėl jis skaičiuoja viską - ir laiptus, ir šaligatvio plyteles, ir kiekvieną kompiuterio mygtuko paspaudimą, ir savo kvėpavimą, ir ką papuola.

Dažniausiai visgi būna kiek ribotesni atvejai, kai žmonės skaičiuoja tik konkrečias rūšis dalykų, pvz., tik savo žingsnius eidami, arba tik sekundes, kiek laiko maišė cukrų arbatoje. Arba dar kažką tokio, pvz., tą pačią arbatą maišydami, jie skaičiuoja, pvz., lygiai 9 ar kokį kitą susigalvotą skaičių arbatos pasukimų šaukšteliu. Ir jiems būtinai reikia tai padaryti lygiai tiek kartų, kiek reikia. Ir jei bent kartą per daug, tai reikia iš naujo viską.

Kai kuriais atvejais aritmomanija sergantys pacientai nuprotėja tiek, kad visur jiems pradeda rodytis skaičiai, kuriuos jie visaip skaičiuoja, priskirdinėja žmonėms, pagal tai daro skirtingus veiksmus ir taip toliau, o galų gale ima elgtis kaip visiški bepročiai, nes galų gale juos pačius tie skaičiai užvaldo.