Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Aptarimas:Daugybos lentelė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pšeprašom, gerbiamoji Fandorina, bet kokį čia jovalą padarėt? Kame visų šių, būkime atviri, keistokų pakeitimų tikslas?

Iliustruotas tekstas buvo išdėstytas nuosekliai:

- pseudorimtoji dalis
- ironiškas kreipimasis į netyčom užklydusi skaitytoją
- pasakojimas apie Pedivikijos keistenybęs
- kažkokia alternatyvi lentelė su kvazipseudointelektualitariniais aprašymais, kurios tikrai niekas nesivargins šifruoti, todėl ji ir atsidūrė gale
- nuorodos .

Iliustracijos buvo sudėliotos, kad derėtu prie teksto. O dabar kas per jaunosios šeimynykės gamintas raudonųjų burokėlių vinegretas? Kas ten per "alternatyvi nuomonė apie Pipediją"? Gal jau Seimas patvirtino oficialią nuomonę apie Pipediją ir ją privaloma gerbt atsistojus?

Gerbiamieji, jeigu nepatinka straipsnio koncepcija ar teksto dalys, tai būkite malonūs pradžiai aptarti čia, o ne iškart kišti nagus ir jaukti jovalus.--Vyr.redaktorius 21:18, 2010 kovo 27 (UTC)


Būkim atviri: nuostabų, užkabinantį, vientisą ir gilų tekstą, turintį ir pradžią, ir pabaigą, ir visą prasminę eigą, o dar ir su SPECIALIAI jam sukurta iliustracija tamista žiauriai taisydamas pamirštate, kad šį tekstą rašydamas, autorius numezgė konceptą galim pamatyti neabejotinai vientisą minties tėkmę. Tad kiek pataisiau, tiek pataisiau, nors norėjau išvis ištrinti. Betgi gerbiam kiekvieno nuomonę, tad nepamirškim ir to, kad autorius parašė, o jau tamsta modifikavot, tad tiesiog, ar varymai ar ne, bet gerkim autoriaus idėją, bent jau priešingo, kita koncepcija paremtu tekstu neužmušinėkime pirminio, to, nuo kurio visasai straipsnis prasidėjo, ypačiai kai temų apie matematiką, kur jau išsiliet norėtųs, mesgi turim dar nesukurtų tiek, kad jau tiktai rašyt ir rašyt apie integralus, matricas, diferencialus bei išvestines. --Fandorina 01:07, 2010 kovo 28 (UTC)

"..užkabinantį, vientisą ir gilų tekstą, turintį ir pradžią, ir pabaigą, ir visą prasminę eigą, o dar ir su SPECIALIAI jam sukurta iliustracija" - čia apie šio straipsnio pradinę versiją?:)
Gerai, kad jau taip, tai atsiimu savo pataisymus, darytus, tiesa sakant, šeštadienio vakarą grįžus iš viešojo pasilinksminimo vietų. Autorinė koncepcija yra gerbtinas dalykas. Gal ir tikrai atsiras tokių, kuriems ta lentelė su begemotukais sukels kokių teigiamų emocijų? Juolab, jei čia tik pradžia ir ketinama panašiu stiliumi apie integralus, diferencialus, kosinusus-tangensus bei panašaus smagumo dalykus visą straipsnių ciklą parašyti. Aš tai turbūt pabijočiau, kad atsitiktinis skaitytojas, užsirovęs ant poros tokių straipsnių apsisuks ir niekad daugiau čionai nebegrįš, bet gerai, kad yra ir drąsių radaktorių:) --Vyr.redaktorius 10:46, 2010 kovo 28 (UTC)

Gi tuo tarpu apie paveiksliukus irgi jų formatavimą - nagi nebūkim vaikiškais: nagi jau koks čia formatavimas, kai susidaro tuščios erdvės, o paveiksliukai atitrūksta nuo teksto, o dar ir pasislepia tokia nuostabi personažinės daugybos lentelė, katrą ir pipedijos autoriams netgi galima puikiai būtų pritaikyti? Vatgi pagalvokite tiktais, kas gautųsi Vyr. redaktorių sukryžminus pavyzdžiuis su Nora Papaityte? Taigi ta lentelė netigs TURI ATSAKYMĄ! Taigi jau čia ne formatavimas, o jovalas gaunasi tadais, nors kryžiukais siuvinėtos matematinės formulės neabejotinai kelia švelnius paviršinio disonanso raibulius. --Fandorina 01:07, 2010 kovo 28 (UTC)

Savo nuomonę apie šio straipsnio paveikslėlius su pieštais begemotukais, kalkuliatorių reklamomis ir jų formatavimą visgi pasilaikysiu sau. Tebūnie, kaip jūs norit...:)--Vyr.redaktorius 10:46, 2010 kovo 28 (UTC)

O gal dar turėčiau vieną techninį pastebėjimą, katruoju noriu džiaugsmingai pasidalinti: sakiniai skiriami taškais, o ne tuščiomis pastraipomis. Pastraipa - tai bendrą apjungiančią prasmę turinti pasakojimo dalis, galinti susidėti ne iš vieno, o iš DAUG sakinių. Žinoma, taip, kartais ir pastraipa susideda išu pavienio sakinio ar netgis žodžio, betgis tokiam atvejui naudotina koncentruojanti priešais esanti pastraipa, sudaryta iš intensyvaus ir detalaus rezginio, užimančio šimteriopai daugiau, idantinai tame paskui einančiame vienasakininiame pastraipsnyje susidarytų intensyvaus išrišimo POKŠT. --Fandorina 01:07, 2010 kovo 28 (UTC)

POKŠT - čia apie lentelę su begemotukais? :) Gerai, pasidalinsiu ir aš. Internetas - ne laikraštis ar žurnalas, už kurį skaitytojas pinigus mokėjo, čia pilna nemokamų tekstų, kurių autoriai maldaujamai išsižioję laukia, kad tik juos kas nors perskaitytų. Renkasi skaitytojas - ir nepatogių skaitymui tekstų, kokie jie gudrūs bei išmintingi neatrodytų autoriui, dauguma tiesiog neskaito. O ir kodėl turėtu? Geriausias būdas pasiekti, kad tavo teksto neskaitytų - sugrūsti jį į vieną ištisinį bloką - "pastraipą, turinčią bendrą prasmę ir susidedančią iš daug sakinių".
Prisipažinsiu - tokių net aš pats neskaitau, jei tai nėra man reikalinga specialioji literatūra. Tyrimai parodė, kad teksto skaitomumas internete krenta katastrofiškai, jei jis suskaidytas didesnėmis, nei 6-7 eilutės ekrano teksto, pastraipomis. Taigi, nesiginčykime - jūs rašykite ištisiniais blokais, kaip mokė laikraštis "Tiesos Pravda", o aš savo tekstus skaidysiu, kad juos greitaskaita skaityti būtų kuo lengviau net ir nepilnamečiui. Jei kam norėsis pasižiūrėti skirtumą tarp dabartinės straipsnio versijos ir to, kas buvo siūloma, tas gali nueiti į straipsnio "istoriją" ir įsijungti Vyr.redaktoriaus 22:25, 2010 kovo 27 versiją.--Vyr.redaktorius 10:46, 2010 kovo 28 (UTC)


Baikit pyktis, ir taip gerai, ir taip gerai, ir vienas tekstas gražus, ir kitas, tiesiog jie skirtingi ir skirtingai veikiantys, skirtingų žmonių rašyti ir į skirtingas publikas nutaikyti. Pipedija gi visokias nuomones propaguoja. --Makštutis 12:23, 2010 kovo 28 (UTC)

Pardon, bet ši versija, t.y. gerbiamos Fandorinos darbščiomis rankutėmis sučeškavotas raudonų burokėlių vinegretas, kurioje yra vizualiai ir prasmingai sujaukta mano anksčiau patalpinta dalis, neatitinka mano teisėtų lūkesčių ir aš, kaip dalies teksto autorius, prieštarauju tokiam barbariškam mano kūrinio panaudojimui.
Neprieštaraučiau, jeigu ta dalis - su mano pavadinimu ir išdėstymu - atsidurtu straipsnio gale, bo ne vieta tekstą puošia, bet jei norima palikti taip, kaip dabar - tai geriau visai jį išmeskit. Nes tekstas, kuriame parašyta "žiūrėti kairėn", o siūloma nuotrauka kažkodėl kabo kažkur viršuje ir dar dešinėje, gali sukelti pernelyg stiprų kognityvinį disonansą Pedovikijos neužgrūdintam skaitytojui:) --Vyr.redaktorius 12:48, 2010 kovo 28 (UTC)
O rimtai, su tuo "žiūrėti kairėn" - tai rimtai geras gavosi, aš galvojau, kad tyčia :-) Reiks kada panaudoti tyčia šitą metodą, nes tikrai atvirą disonansą kelia. Bet ar taip, ar anaip, ar trečiaip, galima ir dar pataisyti, o jei išliktų dvylipumas, kur vienas tekstas ir jam prieštaraujantis kitas tekstas - tai dar geriau :-) --Makštutis 12:58, 2010 kovo 28 (UTC)

Ale kiek čia žodžių :D Lookmanas 13:00, 2010 kovo 28 (UTC)

Tas tai jo. O tik todėl, kad Internetų netobulybė kolei kas dar neleidžia tiesiog pro ekraną rankos iškišt ir per nosį nenurimstančiam pašnekovui suduot. Priseina žodžiais aiškyt...:( --Vyr.redaktorius
Aha, o dar Fandorina turi banhammerį, tai čia dar blogiau su ja, dar pasakysi ką ne taip, tai bbž kas bus :D --Makštutis 14:12, 2010 kovo 28 (UTC)

Tikrai keista, kad tiek aistrų dėl paprasto straipsnelio :) Dėl tos begemotukų lentelės tikrai nebandžiau apeliuoti į kažką kosmiškai įstabaus, tiesiog nesugalvojau, ką dar parašyti tokia trivialia tema, kaip daugybos lentelė. Žiūriu Vyr.redaktorius pasistengė iš peties su savo išaiškinimais, man patiko visai :) Visgi kolega manau pernelyg išsiplėtė perteikdamas savo begalinę neapykantą, o gal netgi fobiją, daugybos lentelei, kas leidžia įtarti pirmuosius grafomanijos simptomus, kurie beje, pasireiškia ir begalinėmis pasakomis aptarime :) --Vytas 19:30, 2010 kovo 28 (UTC)

Nieko keisto, kadangi Daugybos lentelė kadaise ne šiaip sau buvo paminėta, kaip absoliučiai nepipediško straipsnio temos etalonas. Imtis rašyti straipsnį šia tema - reiškia priimti nemenką iššūki, nes parašyti tai nesunku - popierius taigi kenčia, bet pasiekti, kad tai nebūtų tekstas iš to, ką rusai vadina УГ, serijos - tai jau UŽDAVINYS. Ir vien linksmais begemotukų paveiksliukais jo išspręsti nepavyks...:)
Bet čia tik mano kuklus beigi menkas IMHO. Na bet dar palauksime, kas su lietuvių kalbos abėcėle bus.--Vyr.redaktorius 20:38, 2010 kovo 28 (UTC)
Va kaip tik ir galvojau, kaip čia faktopediškiau tą abėcėlę aprašius :))) --Vytas 20:46, 2010 kovo 28 (UTC)