Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Venesuela

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:21, 28 lapkričio 2020 versija, sukurta Ratukai (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: Vaizdas:Venesuela_parduotuve_tuscios_lentynos.jpg|500px|thumb|right|Tipiška Venesuelos parduotuvė 2015 metais, jau gerokai po Hugo Chavez mirties. Kadangi iki Hugo Chavez mir...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Tipiška Venesuelos parduotuvė 2015 metais, jau gerokai po Hugo Chavez mirties. Kadangi iki Hugo Chavez mirties buvo pristatyta daug supermarketų, tai dabar jie savo tuštumu itin bado akis visiems.
Nuotrauka iš Hugo Chavez mauzoliejaus vidinio kiemo. Darbininkų partijos lyderį prabanga ir turtai seka netgi po mirties.

Venesuela - viena iš labiausiai atsilikusių valstybių pasaulyje, ir puikus pavyzdys, ką padaro komunistai ir kiti socialistai, kai ateina į valdžią. Nes iki jų Venesuela buvo viena iš turtingesnių pasaulyje, ir bene turtingiausia Lotynų Amerikoje valstybė, nes iš milžiniškų naftos atsargų gyvavo taip gerai, kad niekam nieko netrūko.

Dabar Venesuela yra tapusi viena iš šūdų valstybių, kurias visas pasaulis laiko tiesiog tokiomis niekam tikusiomis, kad tenai neįmanoma gyventi. Dar neseniai turtais garsėjusi šalis jau patiria realų skurdą, badą ir kitus komunizmo pasiekimus.


Venesuelos sėkmės ir Hugo Chavez ekonominių reformų istorija

Po to, kai valdžion demokratiškai 1999 metais išrinktas Hugo Chavez pradėjo savo socialistines reformas, tos reformos greitai ekonomiką suvarė į šipulius ir prasidėjo didžiulė infliacija. Savaime aišku, kad savo reformas galėtų daryti nevaldomai ir nevaržomai, pirmu reikalu Hugo Chavez pakeitė konstituciją ir kažkokius rinkimų įstatymus, o tada jau paskelbė karą prieš turtinguosius, nes šie esą visus apvaginėja.

Aišku, dėl viso to staigiai prasidėjo infliacija. O kai dėl infliacijos žmonės ėmė bruzdėti ir piktintis, kad neužtenka pinigų jokioms prekėms, Hugo Chavez įvedė prievartinį kainų reguliavimą, o besipiktinančius ėmė sodinti į kalėjimus. O kai tada visi verslininkai nustojo pardavinėti prekes, Hugo Chavez sugalvojo, kad už tai verslininkus reikia sodinti į kalėjimus. Tai viskas greitai baigėsi tuo, kad Venesueloje neliko netgi tualetinio popieriaus ir dabar ta šalis garsėja kaip valstybė, kur netgi šiknos nėra nusišluostyti kuo.

Parduotuvės Venesueloje ištuštėjo staigia, bet kadangi jų buvo daug ir jos buvo didelės, tai taip ir liko neužpildytos, nes tiesiog tiekimas užstrigo. O tiekimas užstrigo todėl, kad niekas nenori parduoti prekių pigiau, nei savikaina, nes to dar betrūksta, kad išlaidos būtų, o už jas pinigų atgal neatgautum. Todėl ir visi pardavimai užstrigo. Tokia štai ekonominė reforma gavosi.

Tai galų gale 2013 metais Hugo Chavez numirė nuo vėžio, prasikankinęs ta liga porą metų, tai Jungtinė Venesuelos socialistų partija jam pastatė didžiulį dviejų aukštų kolonijinių rūmų stiliaus mauzoliejų su kolonadomis, balkonais ir kitomis grožybėmis, ir netgi su vidiniu kiemu, kad net ir po mirties Hugo Chavez jaustųsi, kaip tikras socialistinis darbo liaudies atstovas.

Paskui Venesuelos prezidentu tapo toksai Nicolás Maduro, kuris išsyk paskelbė, kad socializmą vystys toliau, nes Hugo Chavez buvo klastingai nunuodytas ir tą padarė JAV ir kažkoksai pasaulinis žydomasonių sąmokslas. Tai dabar Venesuela ir toliau eina tuo pačiu keliu, kokiu kadaise nuėjo Zimbabvė bei kitos darbo liaudies valstybės.

Turėtume čia pasimokyti, kaip šitaip suklestėjo vienas iš didžiausių pasaulyje naftos atsargas turinti valstybė. Ir mažiau reikia klausyt, ką žada visokie leftistai ir kiti komunistai beigi socialistai.