Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Zimbabvė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Zimbabvėje aišku, yra ir pacukai, tik tenykščiai kiek kitokie gi, o dar ir ne šunys pas juos, o hienos ir bezdžionės, taip kad atrodo rimtai ir nejaukiai...

Zimbabvė - šalis Afrikoje, kuri dabarties skaitosi nuskurdusi labiausiai pasaulyje, matgi tenykštė valdžia ne tiktais nuvertė baltųjų kolonizatorių režimą, bet dar ir komunistinė jau keliasdešimt metų. Tai gaunasi juokingai, kai kiniečiai, garsėjantys pas mumes, kaip esą bene pigiausia pasaulyje darbo jėga, investuoja dabar į Zimbabvę, mat šioje galima gaminti prekes, katros kiniečiams atrodo tokios pigios, kaip mums atrodo kinietiškos prekės.


Zimbabvės ekonomika

Faktas, kad Zimbabvės vidutinis gyventojas per mėnesį uždirba mažiau, kaip pusę dolerio pajamų ekvivalentą mūsų valiuta, jau seniai neturėtų nieko stebinti, ypačiai dar turint omeny, kad savo darbo jėgos pigumui palaikyti tenykštis prezidentas Mugabe nuolat palaiko šuoliuojančią infliaciją - Zimbabvės dolerio vertė per savaitę nukrenta bene porą kartų. Taip kad maišais, katruose sukišta milijardai ir net trilijonai Zimbabvės dolerių, švaistosi netgi vaikai.


Zimbabvės kultūra

O dargi, kai tik paieškai internete informacijų apie tai, kaip gyvena ši biedniausia pasaulio šalis, irgi atrandi, kad gi kelia socialinę kultūrą, mat ten įprastas paprotys kaimuose ar miesto pakraščiuose prievartaut visas iš eilės pro šalį keliaujančias (svetimas) moteris - įprastas, lyg pas mus, sakykim, įprastas paprotys kokį nors prašalaitį nulydėti smalsiu žvilgsniu. Taip kad nestebina ir tai, kad lesbietės ten gydomos paprastai - masiniais prievartavimais, trunkančiais kartais savaitę ar dar ilgiau, pakolei tokia nesusipras, kad geriau tvatintis su kokiu nors vienu vyru, nei su visu būriu kasdien, o AIDS paplitimas jau seniai perkopė 40 procentų ribą - tiek visų gyventojų serga šia liga, kiti gi matomai net ir nelabai tebuvo tirti.

Negrai matomai jau senai susitaikė su savo likimu ir į viską žiūri filosofiškai - mirsi ar nemirsi, tai visvien Mugabės režimas nušaus, o jei tas nenušaus, tai nudės kokie partizanai, o jei tie nenudės, tai užmuš koks nors plėšikas vakare.


Zimbabvės istorija

Gi kažkadaise senovėje buvęs gražiausias Afrikos miestas Hararė - Zimbabvės sostinė, nemenka dalim apgriuvęs ir jokio grožio senai nebeprimena, tuo tarpu šalyje jau randasi nedidelės negrų grupelės, reikalaujančios įvesti aparteidą, koksai buvo maždaug iki 1970, mat kai valdė baltieji, tai buvo mat geriau...

Tai čia aišku dar netiesa, nes baltieji skriaudė negrus ir sakė, kad šalis vadinasi Pietų Rodezija. Tai negrai gal ir nebuvo dėl to pikti, bet kai SSRS ir Kinija ėmė kišt lėšas visokių gaujų apginklavimui, tai prasidėjo revoliucija, katra tuom ir baigėsi. Čia dar turim paminėti, kad laimėjo tą revoliuciją Kinijos remiamas Mugabė, kuris ėmė ir išskerdė paskui visus tuos kitus komunistus, kuriuos rėmė SSRS.

Tai dabar Zimbabvė yra labiausiai Kinijos veikiama Afrikos valstybė.