o  Samogetija  o 
 o  ooo  o 
 o  Skaityti pasakojimą  o 
 o  Specifiniai terminai  o 
 o  Civilizacijos istorija  o 
 o  Informacija apie planetą  o 
 o  ooo  o 
 o  Norintiems rašyti  o 
 o  © 2010, 2015, 2023 Pipedija ir Ko.  o 

Samogetija - tai visiškai unikalus pasakojimas, kurį gali skaityti ir rašyti bet kuris Pipedijos skaitytojas.

Pasakojimo laikas ir vieta - tai Samogetijos planeta, 4239 metai. Visas pasakojimas vyksta pirmuoju antruoju asmeniu: ne "aš", ne "jis", o "tu" - tiktai tu skaitytojau ir esi šio pasakojimo herojus, išmestas į planetą nusikaltėlis - degeneratas iš XXIa. Žemės, per kažkokią atsitiktinai susigeneravusią visatos skylę perbėgęs į ateitį ir tuoj pat sučiuptas.


Techninė informacija

Visi straipsniai kuriami su prefiksu "Samogetija:", pvz., "Samogetija:Pirmas skyrius" arba "Samogetija:Kalinio mirtis".

Tam, kad pasakojimas nenutruktų, pasakojimo herojus (skaitytojas) negali žūti. Bet kuris žuvimas gali būti tiktai menamas, laikinas, turi būti nurodomas ir išsigelbėjimas.

Bet kuris skyrius pradedamas, kaip kažkurio skyriaus tęsinys (kitame skyriuje nurodant baigtį) ir turi pasibaigti nuoroda į kitą skyrių. Galima palikti dvi ar daugiau (maksimumas - iki 5) nuorodų į kitus skyrius, kuriuos skaitytojas gali pasirinkti, priklausomai nuo baigties. Pavyzdžiui: "Tu pamatai link tavęs atbėgantį Gražulį, nešiną kirviu, ką darai? Variantai: bėgi nuo jo, puoli jį, šaukiesi pagalbos".

Viso pasakojimo pradžia - ne šis straipsnis (šis - tiktai įvadas rašytojams), o straipsnis Samogetija:Pradžia.

Skyriuose reikia vengti nuorodų į kitus Pipedijos straipsnius, visada nurodyti kategoriją "Samogetija", taip pat - laikytis bendro konteksto. Rašytojas turi būti perskaitęs kitą pasakojimą, kad dalyvautų, rašydamas tęsinį.


Apie planetą

Visi rašantys skyrius, turi atsižvelgti į tai, kas parašyta kituose skyriuose, o taip pat - į planetos duomenis, pateikiamus žemiau.

Daugiau apie planetos civilizaciją ir istoriją - straipsnyje Samogetija:Civilizacija

Planetinės charakteristikos

Samogetija sukasi aplink geltonąją nykštukę, kurios masė kiek mažesnė, nei Saulės. Planetos orbita nutolusi, lyginant su Žemės orbita, tačiau tankios atmosferos dėka klimatas šiltas. Atmosferoje pastebimi superrefrakciniai reiškiniai, dėl kurių šiluma išsklaidoma tolygiau, per visą paviršių. Vidutinė metinė temperatūra poliarinėse zonose - -3 laipsniai Celsijaus, ekvatorinėse zonose - +26 laipsniai Celsijaus.

Planeta turi vieną žemyną, savo plotu pusantro karto lenkiantį Afriką ir didelį kiekį salų. 80 procentų planetos paviršiaus sudaro vanduo, atmosferos tankis - 1,61 nuo žemiškos, planetos masė - 0,79 nuo žemiškos. Dėl itin didelio atmosferos tankio, planetoje labai gausu stambių skraidančių gyvūnų.


Demografija, ekonomika, religija, kultūra

Planetoje šiuo metu gyvena maždaug 30 milijonų gyventojų, visi jie kalba samogetų kalba, kuri, kaip minėta, yra dirbtinai sukurta kalba, sudaryta išnykusių lietuvių ir žemaičių kalbų pagrindu. 72 procentus planetos gyventojų sudaro kolonistų palikuonys, daugiausia - trečiosios kartos (viso 27 procentai gyventojų). Likę 27 procentai gyventojų - į planetą ištremti nusikaltėliai. Po kolonizacijos aptikta vietnamiečių kolonija ir jos palikuonys sudaro iki 1 procento visų žmonių.

Ekonomikos išsivystymas atitinka pradinį feodalizmą, tačiau turi ir vergovinės santvarkos požymių. Planetoje šiuo metu stebima bent keli tūkstančiai pilių. Stambiausias miestas turi 31 tūkstantį gyventojų. Dideli miestai nesusidaro dėl maisto trūkumo: primityvi ekonomika neleidžia sukurti pakankamai efektyvaus tiekimo. Pastebimi nestabilūs valstybiniai dariniai, tačiau jie nestabilūs. Didžioji dalis gyventojų užsiima žemės ūkiu arba medžiokle, mažesnė - kalnakasyba, amatais. Valdančioji gyventojų grupė - įvairūs plėšikai, tačiau šių gaujos nestabilios.

Religinių judėjimų planetoje pastebėta daug, dalis iš jų netradiciniai, unikalūs, susiję su menamomai kai kurių vietinių asmenų įgaunamais telepatiniais sugebėjimais.

Kultūros reiškiniai minimalūs ir menkaverčiai, didesne dalimi - liaudies dainos, taip pat pilių puošyba, vadų skulptūros, religinis menas.