Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Rugpjūčio 18 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: * Nieko dar naujo, tik tebesitęsia vilniečių aistros dėl to, kad abonentinis bilietas atpigino transporto kainas nuo 2 litų iki kokių 3,5)
 
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
* Nieko dar naujo, tik tebesitęsia vilniečių aistros dėl to, kad [[abonentinis bilietas]] atpigino transporto kainas nuo 2 litų iki kokių 3,5
* [[1868]] metais toksai prancūzų astronomas Pierre Janssen stebėjo [[Saulė|Saulę]] per Saulės užtemimą ir darė su jos šviesa kažkokius eksperimentus, per kuriuos išskirdinėjo spektrines linijas, pagal kurias, savo ruožtu, bandė nustatyti Saulės sudėtį. Ir štai čia ėmė ir atrado vieną spektrinę liniją, kuri niekam nebuvo žinoma. Pagal tą liniją jau kitas astronomas, toksai Norman Lockyer, nusprendė, kad Saulėje yra mokslui dar nežinomas naujas elementas - helis. Elementas buvo pavadintas pagal [[graikų kalba|graikų kalbos]] žodį "''ἥλιος''", t.y., "''helios''", reiškiantį Saulę. Chemiškai helis buvo išskirtas tik po ketvirčio amžiaus.
* [[1933]] metais toksai [[Joseph Goebbels]] pristatė specialų labai pigų [[radijo imtuvas|radijo imtuvą]], pavadintą "[[Gavarylkė|Volksempfänger]]". Imtuvas buvo specialiai sukonstruotas taip, kad galėtų priimti tik valstybinės nacių propagandos laidas, t.y., žmonės negalėtų gauti informacijos iš alternatyvių šaltinių. Vokiečiai šiuos radijo imtuvus ėmė vadinti "''Goebbels-Schnauze''" - t.y., "Gėbelso snukis". Dar labiau supaprastinti tokio tipo imtuvai greitai pradėti diegti ir [[SSRS]]. Lietuvoje vėliau tokie imtuvai buvo vadinami kaip [[gavarilkės]].
* [[1945]] metais [[SSRS]] įsiveržė į jau senokai kapituliavusią [[Japonija|Japoniją]], užimdama [[Kurilų salos|Kurilų salas]]. Oficialus to įsiveržimo į Kurilų salas pretekstas, iki šiol kartojamas [[Rusija|Rusijos]] propagandos, buvo tas, kad [[Japonija]] nepasidavė sovietų įsiveržimui į Kurilų salas ir tam įsiveržimui priešinosi. Nors SSRS ir rėmėsi tokiu [[priežastys|priežasčių]] su [[pasekmės|pasekmėmis]] susieti negalinčiu absurdišku [[kliedesys|kliedesiu]], visgi Kurilų salos buvo [[okupacija|okupuotos]] ir paskui [[aneksija|aneksuotos]].
* [[1968]] metais [[Varšuvos paktas|Varšuvos pakto]] šalys patvirtino sprendimą įsiveržti į [[Čekoslovakija|Čekoslovakiją]] ir taip nuslopinti [[Prahos pavasaris|Prahos pavasarį]]. Sprendimas buvo paverstas į [[kolegialus sprendimas|kolegialų sprendimą]] tam, kad dėl įsiveržimo būtų kalta ne vien [[SSRS]], bet ir kitos valstybės.
* [[1984]] metais, kadangni pasaulis boikotavo [[Olimpinės žaidynės|Olimpines žaidynes]], kurios vyko [[Maskva|Maskvoje]], o ir šiaip jau SSRS visus užkniso, tai [[sovietai]] surengė alternatyvią [[Olimpiada|Olimpiadą]], kurią pavadino "Draugystės žaidynėmis" ([[rusų kalba]] - "Družba-84" arba "''Дружба-84''"). Viskas čia vaizdavo olimpines žaidynes, tačiau pagrindinės valstybės-dalyvės tebuvo [[socialistinis lageris|socialistinio lagerio]] šalys. Tiesa, [[SSRS]] čia sugalvojo vieną pagudravimą: pakvietė į žaidynes ir [[Vakarai|Vakarų]] sportininkus, kurie buvo išbrokuoti ir pripažinti netinkamais Olimpinėms žaidynėms. Tokiu būdu stebuklingai žaidynių dalyvėmis tapo krūva Vakarų šalių. Kartu dėl silpnesnių sportininkų tos Vakarų šalys rodė blogesnius rezultatus, o tai labai leido pasirodyti [[socialistinis blokas|socialistinio bloko]] valstybėms.
* [[1988]] metais Lietuvos [[Aukščiausioji Taryba]] priėmė pirmus sprendimus, įstatymiškai įtvirtinančius pirmus suvereniteto požymius virš [[SSRS]] įstatymų. Pagal šitą sprendimą Lietuvos valstybine kalba paskelbta [[lietuvių kalba]] (iki tol faktiškai buvo [[rusų kalba]], o lietuvių kalba - tik dalimi atvejų), o taip pat valstybės simboliais buvo pripažinti [[Vytis]], [[Gedimino stulpai]], [[Trispalvė]] ir [[Tautiška giesmė]].
* [[1991]] metais prasidėjo [[GKČP]] surengtas rugpjūčio pučas. Šią dieną buvo areštuotas [[Michailas Gorbačiovas]], o GKČP, kurią valdė [[KGB]] vadas Vladimiras Kriučkovas, pasiskelbė įvedantys ypatingąją padėtį bei perimantys valdžią. Šitam perversmui pasipriešino [[Borisas Jelcinas]], kuris buvo [[Rusija|Rusijos]] kompartijos vadas. Po kelias dienas trukusių susirėmimų GKČP buvo nuversti, o tada jau galutinai žlugo ir [[SSRS]].
* [[2012]] metais vis dar nebuvo nieko naujo, tik tebesitęsė vilniečių aistros dėl to, kad [[abonentinis bilietas]] atpigino transporto kainas nuo 2 litų iki kokių 3,5 lito.
 
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]

Dabartinė 12:22, 1 liepos 2023 versija

  • 1868 metais toksai prancūzų astronomas Pierre Janssen stebėjo Saulę per Saulės užtemimą ir darė su jos šviesa kažkokius eksperimentus, per kuriuos išskirdinėjo spektrines linijas, pagal kurias, savo ruožtu, bandė nustatyti Saulės sudėtį. Ir štai čia ėmė ir atrado vieną spektrinę liniją, kuri niekam nebuvo žinoma. Pagal tą liniją jau kitas astronomas, toksai Norman Lockyer, nusprendė, kad Saulėje yra mokslui dar nežinomas naujas elementas - helis. Elementas buvo pavadintas pagal graikų kalbos žodį "ἥλιος", t.y., "helios", reiškiantį Saulę. Chemiškai helis buvo išskirtas tik po ketvirčio amžiaus.
  • 1933 metais toksai Joseph Goebbels pristatė specialų labai pigų radijo imtuvą, pavadintą "Volksempfänger". Imtuvas buvo specialiai sukonstruotas taip, kad galėtų priimti tik valstybinės nacių propagandos laidas, t.y., žmonės negalėtų gauti informacijos iš alternatyvių šaltinių. Vokiečiai šiuos radijo imtuvus ėmė vadinti "Goebbels-Schnauze" - t.y., "Gėbelso snukis". Dar labiau supaprastinti tokio tipo imtuvai greitai pradėti diegti ir SSRS. Lietuvoje vėliau tokie imtuvai buvo vadinami kaip gavarilkės.
  • 1945 metais SSRS įsiveržė į jau senokai kapituliavusią Japoniją, užimdama Kurilų salas. Oficialus to įsiveržimo į Kurilų salas pretekstas, iki šiol kartojamas Rusijos propagandos, buvo tas, kad Japonija nepasidavė sovietų įsiveržimui į Kurilų salas ir tam įsiveržimui priešinosi. Nors SSRS ir rėmėsi tokiu priežasčių su pasekmėmis susieti negalinčiu absurdišku kliedesiu, visgi Kurilų salos buvo okupuotos ir paskui aneksuotos.
  • 1968 metais Varšuvos pakto šalys patvirtino sprendimą įsiveržti į Čekoslovakiją ir taip nuslopinti Prahos pavasarį. Sprendimas buvo paverstas į kolegialų sprendimą tam, kad dėl įsiveržimo būtų kalta ne vien SSRS, bet ir kitos valstybės.
  • 1984 metais, kadangni pasaulis boikotavo Olimpines žaidynes, kurios vyko Maskvoje, o ir šiaip jau SSRS visus užkniso, tai sovietai surengė alternatyvią Olimpiadą, kurią pavadino "Draugystės žaidynėmis" (rusų kalba - "Družba-84" arba "Дружба-84"). Viskas čia vaizdavo olimpines žaidynes, tačiau pagrindinės valstybės-dalyvės tebuvo socialistinio lagerio šalys. Tiesa, SSRS čia sugalvojo vieną pagudravimą: pakvietė į žaidynes ir Vakarų sportininkus, kurie buvo išbrokuoti ir pripažinti netinkamais Olimpinėms žaidynėms. Tokiu būdu stebuklingai žaidynių dalyvėmis tapo krūva Vakarų šalių. Kartu dėl silpnesnių sportininkų tos Vakarų šalys rodė blogesnius rezultatus, o tai labai leido pasirodyti socialistinio bloko valstybėms.
  • 1988 metais Lietuvos Aukščiausioji Taryba priėmė pirmus sprendimus, įstatymiškai įtvirtinančius pirmus suvereniteto požymius virš SSRS įstatymų. Pagal šitą sprendimą Lietuvos valstybine kalba paskelbta lietuvių kalba (iki tol faktiškai buvo rusų kalba, o lietuvių kalba - tik dalimi atvejų), o taip pat valstybės simboliais buvo pripažinti Vytis, Gedimino stulpai, Trispalvė ir Tautiška giesmė.
  • 1991 metais prasidėjo GKČP surengtas rugpjūčio pučas. Šią dieną buvo areštuotas Michailas Gorbačiovas, o GKČP, kurią valdė KGB vadas Vladimiras Kriučkovas, pasiskelbė įvedantys ypatingąją padėtį bei perimantys valdžią. Šitam perversmui pasipriešino Borisas Jelcinas, kuris buvo Rusijos kompartijos vadas. Po kelias dienas trukusių susirėmimų GKČP buvo nuversti, o tada jau galutinai žlugo ir SSRS.
  • 2012 metais vis dar nebuvo nieko naujo, tik tebesitęsė vilniečių aistros dėl to, kad abonentinis bilietas atpigino transporto kainas nuo 2 litų iki kokių 3,5 lito.