Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Vydūnas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vydūnas - anokis labai jau nevienareikšmis lietuvių filosofas. Tai vieni jį šviesuliu vadina, o kiti primena, kad anas bene vienintelis lietuvis buvęs, katrą bažnyčia ekskomunikavo bei nuo bažnyčios atskyrė. Tai senesniais laikais jei būtų gyvenęs, tai ir ant laužo būtų sudeginę.

Tai vat besigilindami į Vydūno filosofinę mintį, atrandam, kad nei nesuprasi, ar jinai išvis yra. Nesgi kažkuo labai jau visi tie jo raštai primena kažkokį etnomoralinį onanizmą. nors gal tai ir yra, gerai, nesgi iš viso to onanizmo rezultatas ar kaip sakant, išsiliejimas tam tikras akivaizdžiai buvo, o ir įtaka nemenka, tai yra vaisinga, tai čia gal ir nevisai onanizmas buvo, o pilnavertis smegenų krušimas...

O dar kaip kurie pastebi, kad Vydūnas buvęs žolėdis, t.y., vegetaras, tai maitinosi vien kruopom, riešutais ir obuoliais. Tai kaip kurie čia bando remtis statistinėm koreliacijom tarp silpnaprotystės ir vegetarizmo, idant išvengdami filosofinės diskusijos ar paties Vydūno raštų skaitymo, galėtų įvardinti šį durniumi.

Dargi pabrėžtina tai, kad nors ir buvo vegetaras, bet Lašinius vis tik Valgydavo, tai iš to seka išvada, kad Lašiniai- ne mėsa.

Pasaulinė Vydūno įtaka

O tai dar gi Vydūnas pagarsėjo, kad buvo Mahatmos Gandžio draugelis, mokinys bei netgi anoksai mokytojas, davęs šiąjam visokių pasipriešinimo idėjų, atvežtų iš knygnešių šalies. Tai sako, kartą su Mahatma Gandžiu bepezant, pastarasis ėmė kažką cituoti iš sanskrito, o Vydūnas viską suprato ir Gandžiui lietuviškai atsakė, o Gandis tada pabalo ir tarė: "iš kur tu taip gerai žinai sanskritą, gerbiamasai?", į ką Vydūnas atsakė: "taigi šitaip kalba visa Lietuva". Tai paskui jie ir šnekėdavos tarpusavy kažkokiu lietuvių kalbos ir sanskrito mišiniu, o Mahatma Gandis padarė įdomių išvadų - pirma apie tai, kodėl visi baltaodžiai, t.y., šiauriečiai priskiriami brahmanų kastai, o paskui ir apie tai, kad jei jau tikruosius brahmanus kažkokie rusai taip nudusino, tai netikruosius (t.y., anglus) indusai juolab nudusint gali...