Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Pinigų kilmė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Pinigų kilmė - tai iš kur ir kokios veiklos atėjo pinigai. Tai aišku, dažnas pasakytų - "savo pinigus aš iš dėžutės ištraukiau, o į dėžutę žmona padėjo, o žmona gavo iš manęs, nes aš jai daviau".

Vienok Lietuvos Bankas ar FNTT tokiais pasiaiškinimais gali ir nepatikėti, tai tada prašys parodyti dėžutę, o dar paskui prašys pasėdėti kokiame nors tardymo kambariuke, o paskui ir kameroje, o galų gale viskas gali virsti neaišku kuo, ko visai nesinorėtų. O taip neaišku kuo viskas gali virsti tiktai todėl, kad kai pinigų kilmė neaiški, tai gali būti, kad čia koks nors pinigų plovimas.

Tai tada ir atsiranda klausinėjimai visokie - iš kur tavo pinigai, o tai iš kur juos uždirbai, o tai reiškia verslas, tai o iš kur tavo partneriai uždirbo, tai tegul jie tau atsiunčia savo partnerių partnerių visas finansines išklotines, o mes tenai jau pasižiūrėsime, ar nėra tenai kartais kokių nors šūdų valstybių ar neaiškių veiklų su neaiškiomis pavardėmis ir panašiai, o gal ir išvis kažkokia narkotikų prekyba ar kas dar blogesnio.

Tai kai tokie klausimai prasideda iš bako, tai visi labai pasipiktina, bet dar labiau visi pasipiktina, kad koks nors fintechas ima irgi to paties klausinėti. O pabandžius susirasti ką nors, kas neklausinėtų, paaiškėja, kad neklausinėja tik kažkokie nelegalūs nusikaltėliai ar piramidinės schemos.

Štai taip ir atsiveria visokia juodoji rinka pinigams, ir tuos pinigus praryja kaip juodasis slibinas. Jeigu, aišku, teisėsauga nepraryja tų pinigų anksčiau.