Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Piramidinė schema

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Piramidinės schemos)
Jump to navigation Jump to search

Piramidinė schema - tai toksai sukčiavimas, kur aiškinama, kad atiduodant pinigus, galima gauti bus daug pinigų, nes visi vieni kitiems tuos pinigus siuntinės taip, kad prisiuntinės melejoną ir labai tada visiems bus gerai, nes pinigai pareis didžiuliu srautu atgal, kadangi juos ištiks eksponentinis augimas.

Piramidinės schemos būna naudojamos ir klasikiniais variantais, kur tiesiogiai prašoma siuntinėti pinigus, bet būna ir labiau modifikuotų - pvz., viena iš dažniausių schemų - tai įvairios investicinės schemos, kur siūloma investuoti į kokius nors greitai augančius vertybinius popierius, o paskui ieškoti tiems popieriams kitų pirkėjų, iš kurių dar ir procentą gautum, arba, pvz., pardavinėti kokias nors prekes ir ieškoti toms prekėms dar kitų pardavėjų. Tai kai būna prekės, tai dar vienas pliusas didelis - čia jau gi ne sukčiavimas, nes tiktai tinklinė prekyba ir inovatyvūs pardavimų metodai, ko jūs čia dar norite!

Kai toksai pinigų siuntinėjimas yra grynas ar apygrynis (pvz., menamos akcijos ar pan.), tai dar sakoma, kad čia yra finansinė piramidė.


Klasikinė piramidinė schema

Klasikinė, gryna piramidinė schema yra labai paprasta: jūs gaunate iš kažkur laišką (greičiausiai iš savo pažįstamo, su pasiūlymu sudalyvauti nepaprastai pelningoje, visą pasaulį apimančioje uždarbio schemoje, kurios esmė - ta, kad jūs tiesiog penkiems laiške išvardintiems žmonėms pasiunčiate po 10 kokių nors pinigų, pvz., eurų, o tada pačiunčiate kiek modifikuotą laišką, kur paskutinis iš tų žmonių sąrašo yra ištrintas, o į pirmą vietą įrašytas jūs. Ir tada kiti siunčia pinigus jau jums.

Tokia piramidinė schema turi veikti štai šitaip:

  1. Pirmiausiai pirmo jūsų laiško gavėjai pasiųs jums po 10 eurų ir išsiųs laiško kopiją su savimi 5 žmonėms. Jūs gausite 50 eurų.
  2. Tada jau 25 kiti žmonės įsirašys į sąrašą, jūs pasislinksite į antrą vietą ir gausite 250 eurų
  3. Tada jau 125 kiti įsirašys, o jūs gausite 1250 eurų
  4. Tada jau 625 kiti įsirašys, o jūs gausite 6250 eurų
  5. Tada jau 3125 kiti įsirašys, o jūs gausite 31250 eurų

Žodžiu, gaunasi tokia finansinė piramidė, kur visi siuntinėja pinigus ir taip visi lobsta.

Kai kada šitokios piramidinės schemos pamodifikuojamos, kad grandinėje būtų daugiau žmonių, pvz., ne 5, o 7 ar 10, bet tai ne visada suveikia, nes kuo ilgesnė grandinė, tuo daugiau pinigų turi pasiųsti piramidinės schemos dalyvis. Kitą vertus, neretai užuomina būna užsimenama, kad tą laišką su grandininiu pasiūlymu galima pasiųsti daug didesniam skaičiui žmonių. Pvz., ne 5 kitiems, o 10 ar netgi 100 kitų žmonių. Tai atitinkamai tada ir gausi dar 100 kartų daugiau pinigų, ir taip toliau.

Išties tokia schema paprastai suveikia kitaip: laiškus išsiuntinėja sukčiai tiesiog tam, kad bent dalis dalyvių pabandytų sudalyvauti, išplatinti tuos laiškus ir pasiųsti pinigus jiems atgal. Paprastai daugiau kaip 3-4 grandys nesuveikia (todėl ir apsiribojama vos 5 augimo grandimis), tačiau kai sukčiai tokius laiškus išsiunčia kokiems 1000 žmonių pagal adresų knygą, tai ir laiškų su pinigais atgal gauna irgi nemažai, o paskui dar sugrįžta kažkiek laiškų ir iš antros-trečios grandies.

Daugeliu atvejų tokios primityvios schemos būna panaudojamos su dar vienu tikslu - t.y., panaudoti iš kokio nors kiosko ar įstaigos pavogtas pašto ženklų atsargas. Kadangi didelio kiekio pašto ženklų taip lengvai parduoti nesigauna, tai visokie sukčiai juos ir išgrynina, užsukdami šitokias piramidines schemas.