Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paul Moller

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paul Moller - vienas iš garsiausių technologinių sukčių, kur į savo išradimus prisitraukė tiek investicijų, kad realiai galėjo ir kelis kartus tuos išradimus davesti iki realių, tačiau visus pinigus tiesiog ištaškė. Kaip paaiškėjo, dar iki 2005 metų Paul Moller sugebėjo iššvaistyti apie 200 milijonų dolerių, kuriuos patiklūs investuotojai įdėjo į skraidančių lėkščių ir panašių aparatų kūrimą.

Paul Moller labiausiai pagarsėjo tuo, kad kadaise dirbo kažkokiu jaunesniojo inžinieriaus padėjėju garsioje kompanijoje "Avro Canada", kuri užsiimdinėjo įvairių karinių lėktuvų kūryba ir buvo laikoma viena iš moderniausių to meto karo aviacijos įmonių. Tarp įmonės kuriamų produktų buvo ir skraidančios lėkštės, konkrečiau toksai labai netrivialia aerodinamika ir varytuvu paremtas Avrocar bei keli kiti su juo susiję skraidymo aparatai. Kai aparatai nepavyko, Avro Canada atleidinėjo darbuotojus, kurie nebuvo perspektyvūs, tai atleido ir tą Paul Moller.

Atleistas Paul Moller nepasimetė ir pradėjo skelbti visiems, kad esą išsinešė tą slaptą skraidančių lėkščių technologiją ir dabar pats gamins aparatus, kurie labiau vykę. Išties vietoje tokių aparatų per kone dešimtmetį sukonstravo ir apie 1974-1976 metus pasauliui parodė paprastą disko formos skraidančią lėkštę, kurioje buvo tiesiog įrengti 8 propeleriai. Kadangi aparatas galėjo skraidyti ant oro pagalvės nedideliame aukštyje (iki kelių metrų), Paul Moller susilaukė daug investicijų, o paskui ėmė kurti skraidantį automobilį.

Visą kūrybos laiką Paul Moller visiems investuotojams žadėdavo, kad jau tuoj tuoj ir bus. Pradžioje skraidanti lėkštė tuoj tuoj ir bus, paskui kai ji nepavyko - kad bus skraidantis automobilis - toksai Skycar. Kai per porą dešimtmečių nepavyko ir to skraidančio automobilio padaryti, tai vėl pradėjo skelbti, kad bus skraidanti lėkštė.

Kaip sako šiais laikais - tai tiesiog vaporware, kur žadamas žadamas išradimas, bet realiai išgaruoja su visais pinigais.