Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kroskompiliacija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kroskompiliacija arba kroskompiliavimas - tai toksai kompiliavimas, kai programinė įranga ant vienos procesoriaus architektūros yra kompiliuojama visai kitai procesoriaus architektūrai. Kartais terminas taikomas ir kalbant apie operacines sistemas, kai ant vienos OS kompiliuojama programinė įranga, skirta kitai OS.

Techniškai kroskompiliavimas gali padėti tais atvejais, kai procesoriaus architektūra yra dar per nauja ir neprieinama, tačiau taip būna retai. Dažniau būna kitaip - kai kokie nors Linux ar panašioms sistemoms skirtų programų kūrėjai savo softą kompiliuoja kitoms platformoms, pvz., kokiai nors ARM architektūrai ar MacOS-X sistemai ir duoda tuos instalus, kaip atseit veikiančius, nors realiai niekas tenai neveikia.

Ypatingai prastai būna, kai tas kroskompiliavimas daromas ant kokios nors Little Endian sistemos, o būna skirtas Big Endian ar Bi-Endian sistemai. Tada tai išvis dažnai gaunasi visiški vėjai.

Žodžiu, programų patikimumo ir veikimo požiūriu, kroskompiliavimas paprastai veikia kaip labai prasta praktika, kuri neleidžia užsitikrinti softo veikimo.

Kaip ten sako tie programeriai - "kam ten testuot, mes ir taip žinom, kad turi veikti". O paskui kei neveikia - "tai jūs nemokat ir jūsų sistema lieva".