Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Fluoroskopas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fluoroskopas - tai toksai primityvus rentgenas, kuris be jokios nuotraukos daromas. Veikimas paprastas - iš vienos daikto pusės yra rentgeno lempa, o iš kitos - šviečiantis ekranas iš kokių nors bario ar platinos druskų, kurios ima švytėti nuo rentgeno spindulių.

Tai fluoroskopai dabar naudojami tiktai daiktams peršvietinėti, pvz., oro uostuose. Žmonėms nenaudojami, nes labai daug kenksmingo apspinduliavimo duoda.

Istorija byloja, kad kai fluoroskopą išrado toksai Tomas Edisonas, tai jis tiek bovijosi tuo aparatu, kad savo padėdėją Clarence Dally galų gale negyvai ir nuspinduliavo, iki visiškos mirties nuo radiacijos. Pats Edisonas, tiesa, irgi dasižaidė - su tuo savo rentgenu išsidegino sau akis ir liko beveik aklas.

Šiais laikais kai kurie senoliai fluoroskopu dar pavadina kokį įprastą rentgeno aparatą, o fluoroskopija užvadina tiesiog plaučių rentgeno nuotraukų darymą. Tai iš nepaprastai senų laikų, kai medikai plaučius dar išties tikrais fluoroskopais tirdavo, negalvodami, kad per veiną tyrimą žmogui gyvenimą gali metais-dviem sutrumpinti.