Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Fluoroskopija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fluoroskopija - tai taip gi vadina tiesiog plaučių rentgeną, nes tikra fluoroskopija žmonėms nedaroma niekur pasaulyje jau daugiau kaip pusę šimtmečio. O nedaroma todėl, kad labai jau kenksminga. O kenksminga todėl, kad ilgai reikia šviesti ir didelėmis rentgeno dozėmis. Gi nuotrauka padaroma akimirksniu ir su mažiau kaip tūkstantadaliu to rentgeno, kokio reiktų tikrai fluoroskopijai.

Vadinasi ta fluoroskopija nuo fluoroskopo, kurį išrado toksai Tomas Edisonas, kuris sugalvojo taip patogiai rentgeno spindulius naudot. Paskui gi paaiškėjo, kad rentgeno spinduliai tokie kenksmingi, kad žalos iš jų daugiau, nei naudos, tai taip tos tikros fluoroskopijos ir neliko.

Tiesa, dar yra tokie gydytojai, kurie radiologai - tai čia tie, kurie nuo fluorskopijos kadaise pradėjo. Tik dabar jau jie ne fluoroskopais dirba, o daug sudėtingesniais įrenginiais.