Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Fintech

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fintech - taigi visokie finansų veiklos startuoliai, aišku, nauja technologija, o išties gi tai kažkokios kriptovaliutos, bitkonai, blokčainai, elektroniniai pinigai ir kitas aferizmas, pridangstytas gražiais norais, bet dažniausiai gi akivaizdžiai atvirkščiai. Atrodytų, dar visai neseniai tai buvo kažkokios nesąmonės, o dabar jau populiarus visokių hipsterių užsiėmimas.

Itin dažnas požymis, kad įvairūs fintechus kuriantys hipsteriai, netgi neskirdami, kuo skiriasi pelnas nuo pajamų, pradeda pasakoti visiems apie puikias nuostabias investicijas, būsimą elektroninę Lietuvos ateitį ir taip toliau. O paskui tie hipsteriai susiduria su bent jau minimaliais patikrinimais iš Lietuvos Banko. O jau tada, uždavus klausimus, kaip čia pas juos su pinigų plovimo prevencija ar kokia nors terorizmo finansavimo prevencija, pradeda aiškinti, kad šitokių rizikų pas juos nėra, nes jie rizikų neturi, o neturi, kadangi netikrina savo klientų, o netikrina, kadangi jų klientai pinigų neplauna ir terorizmo nefinansuoja.

Patikrinus gi paaiškėja, kad kaip tik pagal šitą požymi tuos fintech startuolius ir pasirenka įmonės, kurios turi visiškai tipiškus pinigų plovimo, o neretai ir terorizmo finansavimo požymius, ir dar negana to, paaiškėja, kad didelė dalis visų kitų klientų - tai įvairių šalių pepsai.

Ir žinoma, taip pat paaiškėja, kad galutinis naudos gavėjas pas tuos klientus ne tik nežinomas, bet netgi visai ir netikrinamas, o pinigų kilmė irgi visiškai nesuprantama.

Ir štai tada Lietuvos bankas ima ir pasako tokią mįslingą frazę, kad jie čia daugiau jau nebetikrins, nes licencija nebereikalinga, kadangi šita veikla jau užsiims FNTT. O hipsteriai, apie tai išgirdę, ima gailiai klausinėti, žvalgydamiesi į visas puses išplėstomis ašaringomis akimis: "bet už ką, mes juk nieko blogo nedarėme"...

Tai čia Pipedija informuoja, kad kai tetai Zosei jos kaimynkos dukros draugės pusseserės vyras Bulgarijoje paprašė parvežti į Lietuvą kažkokį paketėlį, tai teta Zosė irgi nežinojo, kad tame paketėlyje yra heroinas, bet kad ir nežinodama, kalėjime už narkotikų pervežimą atsėdės visvien. Nes nebūtina žinoti ir suprasti, ką darai, nes pakanka tiesiog padaryti.