Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


DragonFly BSD

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

DragonFly BSD - tokia UNIX tipo operacinė sistema, kadaise seniai, dar 2003 metais atsiradusi, kaip FreeBSD 4.8 versijos forkas, mat įprasta FreeBSD ėjo savais keliais, o čia kažkam ėmė ir prireikė kažkokių tenai dalykų, kurių tenai nebuvo, o buvo planuose visai kiti vystymosi keliai ir taip toliau. Tai čia buvo toksai nelabai dažnas atvejais, kai developeriai lyg ir nesusipyko, bet tiesiog pasuko savais keliais.

Kadaise buvusi grynai serveriams skirta OS, dabar jau DragonFly pretenduoja ir į darbo stočių rinką.

DragonFly BSD sistema pradžioje atsirado kaip tęsinys senų 4.x serijos FreeBSD kernelių, smarkiai paoptimizuotų ir perdirbtų darbui su SMP ir panašiai, o ir sukompiliuojant ne tradiciškai saugiai, kaip anuomet buvo dar įprasta, generuojant su 80386 suderinamą kodą, kam nebuvo prasmės, o išsyk darant taip, kad mažiau kaip Pentium nebūtų, o dar gal ir geriau.

Maždaug 2007 metais DragonFly spėjo pasikeisti tiek, kad jos kernelis jau buvo nelabai panašus į seną FreeBSD, iš kurio jis pradėjo vystytis. Faktiškai didžioji dalis buvo perrašyta, supaprastinta, kad išeitų suvaldyti ant multiprocesorinių sistemų (kur būna, kada procesai vyksta paraleliai, tai nesigauna susigaudyti, kas išties po ko vykdoma, nors kode gali būti parašyta ir nuosekliai), perdaryta failų sistemos API ir taip toliau. Žodžiu, gavosi jau visai savarankiška OS.

Dar per metus-kitus DragonFly BSD sistema tiek persitvarkė, kad susikūrė ir savo nuosavą kitos kartos žurnalinę failų sistemą su pilnaverčiu automatiniu versijavimu. Sistema gavosi tokia, kad jai išvis nereikia fsck, po griuvimo pasikelia momentaliai, o negana to, visus besikeitusius failus galima atstatinėti ir matyti kelių dešimčių sekundžių tarpais.

Vėliau sistemą optimizavo ir vystė po truputį vis daugiau programuotojų, taip kad apie kokius 2015 sistema pasidarė gal netgi dar labiau tinkama darbo stotims, nes jau aplinka gavosi su pilna grafikos akseleracija, su visokiais tenai SMP dalykais ir taip toliau, žodžiu, su viskuo, ko gali prireikti tiems, kas dirba su kažkokiomis baisiai didelėmis programomis.

Iš esmės, dabar darbo stočių ir serverių rinkoje DragonFly BSD gana neblogai konkuruoja su visokiais Linux.