Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Šablonas:Spalio 11 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Taigi sako, kad šiandien knygnešių diena, tai šitaip Lietuva vienintelė pasaulyje turi oficialią kontrabandininkų šventę ir juos pagerbia, nes jei ne jie, tai gal ir Lietuvos dabar nebūtų.

  • 1582 metais ši diena neegzistavo, nes įvestas Grigaliaus kalendorius sukūrė temporarinę disrupciją, kurios metu dingo maždaug 10 dienų
  • 1858 toksai Motiejus Valančius pradėjo kovą už blaivybę
  • 1931 metais SSRS uždraudė bet kokią privačią prekybą. Taip SSRS labai greitai ėmė ir dingo iš parduotuvių viskas - ir maistas, ir drabužiai, ir tiesiog viskas. Viskas pasidarė deficitu.
  • 1944 metais šią dieną Sovietų Sąjunga užėmė ir aneksavo mažą nepriklausomą Tuvos valstybę, buvusią tarp Rusijos ir Mongolijos. Išsyk po aneksijos į ją buvo privežta tiek žmonių iš Rusijos, kad tuviečiai jau po 10 metų sudarė mažumą, nors prieš okupaciją jų buvo apie 90%. Vienok kadangi Tuva yra visiškoje šiknoje, tai vėliau visi suvežti žmonės iš ten pabėgo - atrodo, kad dauguma jų buvo tiesiog tremtiniai. Taigi, dabar ten vėl apie 75% tuviečių, kurie tyliai bando kažkaip atgauti nepriklausomybę.